Publikováno Napsat komentář

INSPIRACE // Jak u mě probíhá celý proces alba

Krásný den Vám přeji. Jak se máte a jak se Vám daří? Kdo se těší do školy? Dnes jsem si pro Vás připravila článek na téma „Jak to všechno vzniká“. Budu se Vám snažit popsat můj proces tvoření alba. Vše jsem shrnula do pěti bodů.

  1. Rozhodnutí z čeho vytvořím album – téma alba a materiál
  2. Typ alba
  3. Výběr fotek
  4. Načrtnutí alba – fotografie, ozdoby
  5. Tvorba alba

Rozhodnutí z čeho vytvořím album, bývá dáno událostí, která se stala. Například z výletu, dovolené, Vánoce a další krásné události. Další výběr co mě čeká, bývá materiál (papíry, ozdoby). E-shop Lepikaro je plný takového krásného materiálu. Jednu věc budete mít usnadněnou, pokud si vyberete danou kolekci k události. Například kolekce Narozeniny vybízí k tomu vyrobit si album z oslavy. Kolekce Mrazivé dny je přesně dělaná na zimní nebo vánoční album. Pokud se Vám nechce kupovat kolekce, můžete si materiály sami namixovat. Já jsem si třeba jednou udělala album, kde jsem použila jenom akrylové ozdoby.

Typ alba je dost velký oříšek, protože existuje takové velké množství. Tady Vaše fantazie nezná mezí. Pro inspiraci Vám ukážu pár mích ukázek.

Tečkovaný sešit – koupíte si sešit a už jenom lepíte. Inspiraci najdete zde.

Vkládací minialbum – z alba se dají jednotlivé listy vyndat. Inspiraci najdete zde.

Minialbum vcelku – album se krásně celé rozevře a vidíte jednotlivé stránky. Inspiraci najdete zde.

Horizontální minialbum – stačí vám kroužky, děrovačka a lepíte. Inspiraci najdete zde.

Minialbum ve tvaru harmoniky – tohle není hrací harmonika, ale papírová. Inspiraci najdete zde.

Travel´s notebookzde jsou dvě možnosti. První možností je koupit si sešit a už jenom lepíte nebo si papíry nařežete na rozměr
21 cm x 11 cm. Já jsem se rozhodla pro album, které Vám ukážu, že bude mít tento rozměr.

A4 album – scrapbookové papíry si nařežete na velikost A4, pořídíte si kroužky, děrovačku a už lepíte, já jsem lepila zde.

Minialbum na kroužku – kroužků a papírů není nikdy dost. Inspiraci najdete zde.

Čtvercové minialbum – to je můj nejoblíbenější album, ale ten používám jenom na Vánoce. Inspiraci najdete zde.

Výběr fotek je velký problém. Teda pro mě. Těch fotek je takové množství, že je těžké vybrat, jaké chci. Já, když někam cestuju, snažím se si zapisovat deník. Díky tomuhle mám určitou představu kolik  fotografií si doma vytisknu.

Načrtnutí alba myslím to, jak bude jednotlivá stránka alba vypadat. Na tohle nejvíc pomáhá plánovač fotoalba.

Na e-shopu najdete dva druhy. Buď s rámečky  nebo s rámečky a místem na text. Já používám ten s místem na text. Z minulého bodu máte vybrané fotografie a podle jejich počtu si rozvrhnu jednotlivé stránky. Je to super z toho důvodu, že víte kolik fotografií bude na jedné stránce a díky tomu víte i jak velké fotografie si máte vytisknout. Pokud se rozhodnete pro čtvercové album o rozměrech
15 cm x 15 cm. Tak víte, že fotografie vytisknutá na šířku o velikosti 10 cm x 15 cm bude celá stránka zaplněná od okrajů. Já jsem se naučila naznačovat si kde budou visačky, proužky, washi pásky, kartonové ozdoby, papírové ozdoby, atd.

Tohle je jedna z nejméně oblíbených částí procesu alba. Ale je potřeba zatnout zuby a navrhnout jednotlivé stránky. Ušetří Vám to hrozně moc času při lepení stránek. Neztrácíte čas, kam umístíte fotografie a ozdoby. A hlavně víte, kolik papírů potřebujete. S tímhle mám tak trochu stále problém. Vždy se dopočítám špatného počtu a papíru dokupuju.

Tvorba alba je oáza na duši. Vše máte nachystané a můžete začít lepit a lepit co Vám hrdlo ráčí.

Doufám, že jsem Vám pomohla a inspirovala ke tvorbě alba.

Pokud máte nějaké rady, vychytávky tak se s nim poděl.

 

Mějte se krásně Monča

PS: Lepikaro stánek bude 2. října 2021 v Budějovicích, takže zapiš si tohle do diáře

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Plánovač fotoalba (rámečky a místo na text)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: Nezařazené, Cestovní deník, DT Monča, inspirace, minialbum, Plánovač fotoalba
Napsat komentář