Publikováno Napsat komentář

TRAVELER’S NOTEBOOK // Zima v Itálii

Milé čtenářky, jak se Vám daří? Doufám, že se máte pořád krásně, i když je léto nenávratně fuč. Já mám popravdě podzim hrozně moc ráda. Barvy spadaného listí to je balzám na duši pro mne. Pro připomenutí jak krásný podzimní víkend jsem loni zažila na Moravě, si můžeš přečíst zde.

Sice jsem se nemusela vyrábět s obalem na album a s deskama, ale i tak mi celé album dalo neskutečně zabrat. Hlavně ten čas na tom strávený, ale přinesl své ovoce v podání krásného TN alba.

Proč mi vlastně zabral tolik času? Snažím se každé album naplánovat. Pro tento účel jsem použila Plánovač fotoalba. Používám ten s rámečky. Každý rámeček jsem si přepůlila na podobnou velikost TN. A moje plánování začalo. Nevím, jak to máte vy, ale často se mi stává, že se mi něco líbí, ale pak to zapomenu použít v albu.

Což mě pak mrzí a zároveň štve. Proto si každý nápad zapíšu do svého speciálního sešitu, abych na nic nezapomněla.

A co hlavně funguje to, opravdu na nic nezapomenete. Co mám ve svém sešitu napsané?

  • trhat papír
  • vysačka
  • použít vyřezávačku sněhové vločky
  • washi páska
  • razítka
  • kovovou sponku
  • ohrnout roh papíru
  • sešívačka

TN jsem použila Skvrny. Dost mi připomínají sněhové vločky. Tím Vám napovídám, čeho se moje album bude týkat. Bude to letošní zimní dovolená v Itálii. To byly časy, kdy bylo na světě ještě normálně. TN má celkem 60 stran. Fotografií jsem měla 80. Což je strašně moc. Ale já si nemohla pomoc, kterou fotku nepoužít. Podle počtů by mi nevyšla jedna fotografie na jednu stránku TN, proto je potřeba plánovat. Ještě k tomu ráda používám různé výstřižky z brožurek, které cestou nasbírám.

Teď bych věnovala pár vět k plánování v plánovači fotografií. Než jsem začala kreslit „čáranice“ do plánovače. Na papír jsem si vypsala jednotlivé dny na dovolené a ke každému dni počet fotografií´a ještě činnost, kterou jsme v daný den dělali. Například lyžování, nakupování, hradní deskových her, atd.
Tohle jsem potřebovala vědět z důvodu toho, že každou fotografii mám jinak velikou. Větší význam pro mě mají velké fotografie. Ve formátu TN je to pro mě hlavně velikost fotografie 5 cm x 7,5 cm. Použila jsem i menší velikosti, abych na celé stránce měla více fotografií. Dokonce jsem použila i fotografie o velikosti celé stránky TN tedy 21 cm x 11 cm. Když jsem tedy na papíře měla počty fotografií u jednotlivých dnů, přišel čas na upravování fotografií. To mi zabere taky nějaký ten čas, ale dělala jsem vše postupně, kdybych jenom celý den upravovala fotografie, přestalo by mě to dost brzo bavit. Poté jsem začala čmárat „čáranice“, které můžete vidět níže. Naštěstí se ve svých čmáranicích umím vyznat, kdyby ne to by byl velký problém.Na zimní dovolenou jsem použila Jarní náladu. Konkrétně kolekci design INSTA. V balíčku najdete spoustu důležitého materiálu, ale i přes to jsem potřebovala i něco navíc. Proto jsem si dokoupila kartičky Design D (6 x 4 palce), kartonové výseky rámečky, žlutou papírovou abecedu z kolekce Rodina, zelenou papírovou abecedu z kolekce Rodina.

Jak říkám, když máte naplánované album, vytištěné fotografie tak pak jde vše jak po másle. I když to trvá. I na takový specifický formát jako je TN můžete použít fotografii o velikosti 10 cm x 15 cm, ale tato fotografie musí být „vejpůl“ ustřižená, protože se na jednu stranu TN nevejde.

Ale vypadá to hodně hezky. Pokud zase nechcete moc zdobit, můžete vytisknout fotografii na celou stranu a je vymalováno.

Doufám, že Vás článek inspiroval k nějakému hezkému albu. Teď na podzim bude hodně času.

Přeji Vám hezký zbytek dne.

 

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Kartonové výseky – Jarní nálada – Rámečky
To chci ♥
Kartičky do fotoalba – Jarní nálada (Design D, 6×4)
To chci ♥
Kolekce – Jarní nálada (design INSTA)
To chci ♥
Papírová abeceda – Rodina (zelená)
To chci ♥
Papírová abeceda – Rodina (žlutá)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: Nezařazené, české kartonové ozdoby, DT Monča, Plánovač fotoalba, Traveler's notebook
Napsat komentář