Publikováno Napsat komentář

JAK NA // Plánování alba

V předchozích článcích jsem ti ukázala kde upravit fotky, kde je nechat vytisknout, jak vyfotit hotové projekty … a tak nějak jsem přeskočila přípravu alba. Nemyslím tím lepení, ale takovou menší organizaci. Není to samozřejmě podmínkou, ale mě to velice usnadňuje samotné “lepení”.

Ne používání plánovače není žádný návod. Je tak univerzální, že můžeš vyzkoušet několik způsobů, jak ho používat. Já ti dnes povím, jak ho používám já.

Ze začátku jsem používala plánovač hned na začátku, ještě než jsem fotky měla vytištěné. Do jednotlivých složek s týdny jsem si nakopírovala úplně všechny fotky a postupně promazala a do plánovače plánovala, kde jaká fotka bude, abych je zbytečně netiskla. Takhle jsem fungovala s PL 2016 a 2017. Plánovač mi strašně v dohánění skluzu v albu pomohl.

Loňské album ale nemám po týdnech, nýbrž po měsících a tak jsem plánovač ani nevytahovala.

Vytáhla jsem ho zase až letos po tom, co jsem si do kapes nastrkala prvích 14 týdnů a zjistila, že takhle to není ono. Takže potom co jsem si fotky vytiskla a ořezala na menší (v 99% tisknu 2 fotky na jeden papír 10×15 cm), roztřídila jsem si je do jednotlivých týdnů a pak přišel plánovač na řadu. Vzala jsem si fotky a do jednotlivých okýnek jsem si rozkreslila vzory kapes – já používám velikost alba 9×12, proto mám kus rámečku začmáraný.

Zbytek fotek mám zatím v kapsách u sebe, ale až si doplánuji i zbytek týdnů (aktuálně jsem u 20., foceno když jsem měla jen jeden týden naplánovaný). Poslední fází bude podle plánovače zastrkat fotky do jednotlivých kapes … to mi také strašně pomáhá u dohánění skluzu – mít vše připravené na tu chvilku času, abych už rovnou lepila a nemusela nic připravovat.

Plánovač nemusíš používat jen na PL album, když tečky nespojíš “do kapes”, můžeš si plánovat  i klasické scrapbookové layouty. Dá se použít i na minialba, rozděl si rámečky na “stránky” minialba.

Kromě plánovače s rámečky, je na eshopu i verze pro zapisování zážitků 🙂

Doufám, že tobě plánovač pomůže stejně jako mě!

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Plánovač fotoalba (pouze rámečky)
To chci ♥
Plánovač fotoalba (rámečky a místo na text)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: DT Bára, Jak na ..., Jak na PL, Plánovač fotoalba
Napsat komentář