Publikováno 1 komentář

JAK NA // Úprava fotek? Žádný problém!

V minulém článku jsem ti ukázala možnosti tisku fotek do alba a dneska se podíváme na možnosti úprav fotek než je na tisk vůbec pošleš. Někdo (dřív i já) je posílá do tiskárny rovnou bez úprav a někdo fotky rád upravuje. Je to na tobě 🙂

Editory bych rozdělila na dvě kategorie – online a offline. Rovnou se přiznám, že s online editory nepoužívám a čerpám ze zkušeností kamarádek. Jdeme na to!

Online editory

Befunky

BeFunky je asi nepoužívanější mezi scrapařkami. Je zdarma a je jednoduchý. Klikneš na Get Started, vybereš si Edit a Photo, nahraješ fotku nebo můžeš fotku přetáhnout ze složky a můžeš vesele editovat! Až budeš s úpravou spokojená, nahoře klikneš na Save a fotku uložíš do počítače.

www.befunky.com

 

 

 

Pixlr

Pixlr je také zdarma. Klikni na Try photo editor – Pixlr x, poté vyber Open image nebo můžeš fotku přetáhnout ze složky. Pixlr se tě zeptá na rozměr – já bych vždy volila Ultra HD, aby se fotka zachovala v nejlepší kvalitě a potom už ti nic nebrání v úpravě fotky. Na konci klikni na tlačítko Save a poté Download. Fotka se ti uloží do počítače.

www.pixlr.com

 

Picmonkey

Ten je bohužel placený, ale scrapařkami také hojně využívaný. Nicméně, před koupí si můžeš Picmonkey vyzkoušet zdarma po dobu 7 dní. Pro vyzkoušení je nutné vybrat balíček a zadat kreditní kartu. Picmonkey jsem bohužel nezkoušela – uvádím ho jen jako možnost.

www.picmonkey.com

 

Fotor

Pro používání Fotoru si musíš založit účet. Fotku upravovat můžeš i bez účtu, ale nepodaří se ti ji uložit. Klikni na Edit a photo, vlož fotku a můžeš upravovat. Možností úprav je hromada! Poté klikni na Save a fotku ulož do počítače.

www.fotor.com

 

 

 

Offline editory

Picassa -> Google fotky

Toto je takový hybrid. Dříve se to jmenovalo Picassa a fungoval jak online editor tak se i dal stáhnout program do počítače (myslím, že se dají nějaké starší verze stále ještě na internetu stáhnout). Mnohé scrapařky ji ještě mají. Poté Google přestal Picassu podporovat a místo toho vytvořil Google fotky, kde se dá úprava fotek také provést a zároveň mohou složit i jako úložiště pro fotky – k dispozici 30 GB.

www.photos.google.com

 

 

Lightroom

Lightroom je profi editor na fotky, ale je intuitivní. Je placený a stojí 350 Kč na měsíc (je společně v balíčku s Photoshopem). Ten používám já. Dají se do něj uložit tzv. presety (uložená úprava) a dá se aplikovat na několik fotek najednou. Práce s ním je v podstatě stejná jako s jinými editory – vložit fotku, upravit a uložit. Lightroom má i aplikaci do mobilu, kterou také hojně využívám. Pokud by byl zájem, mohla bych o něm napsat něco víc 🙂

Snapseed

Snapseed je aplikace do mobilu pro úpravu fotek. Tu jsem používala před Lightroomem. Je také dost jednoduchá a dobře se s ní pracuje.

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

1 komentář u „JAK NA // Úprava fotek? Žádný problém!

  1. Docela bych ocenila další články o Lightroomu. 🙂 Plánuji konečně upravovat fotky trochu víc, tak by se mi nějaké rady, tipy a triky hodily 🙂

Napsat komentář

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738