Publikováno Napsat komentář

SCRAPBOOKING // Podzim

Ahoj,

po měsíci jsem opět s novým článkem na blogu. Podzim je v plném proudu a letošní říjen je opravdu krásný. Pokud to jde, trávíme dny venku a tak vám dnes ukážu 8,5 x 11 stránku a 6×8 kapsičkovou, dokumentující jeden náš výlet.

Na stránky jsem použila novu podzimní kolekci, která je naprosto úžasná. Barvy papírů, abeceda, výseky, všechno 🙂

  1. layout

Na stránku jsem si vybrala nejhezčí papír z kolekce – ten dřevěný a fotku, kde jsme celá rodina spolu (vyfotili nás kamarádi a takových fotek moc nemáme, takže šup s ní na stránku 🙂 )

Vytiskla jsem si ji ve čtvercovém formátu a přemýšlela co dál. Prvně mě napadlo z ní udělat kruh. Nakonec jsem však sáhla po vellumu a udělala kruh do něj. A fotku jsem pod něj vložila. Tento efekt jsem viděla kdysi při brouzdání pinterestem a utkvěl mi v paměti.

Dále jsem si vyřízla kolečka z různých papírů z kolekce a skládala je kolem fotky, až se mi nakonec líbilo je mít jen vlevo v řadě pod sebou. Na dvě místa jsem na stránce přes šablonu gessem natřela kruhy, ale nejsou příliš výrazné…

Vyříznuté kolečko vellumu mi bylo líto nespotřebovat, tak jsem jej dala na kolečko s listy

… a vytáhla šicí stroj. Tady bych se chtěla veřejně pochválit. Stroj mám asi třičtvrtě roku a doteď mé pokusy o šití končily často dost katastroficky. Teď jsem si ale se strojem porozumněla, nastavila ho a několikrát si prošila pár papírů nanečisto… a s výsledkem jsem velmi spokojená 🙂 Kolečka a fotku jsem nejprve prošila jednou a fotku jsem pak prošila v dalších dvou řadách.

Přišlo na řadu zdobení. Dřevenou lišku jsem nemohla nechat bez povšimnutí 🙂 U Barči na Meet papíru v Brně jsem narazila na samolepky větvičky. Ty se mi teď hodily, použila jsem obě  kruhové. Jednu jsem umístila v horním rohu fotky a druhou v dolním.

Na zdobení jsem dále použila dřevěné výseky listí a některé listí jsem si také vystřihla z papíru.  Stránku jsem doplnila papírovým výsekem “Tohle je náš život”, “Spolu” a na nápis “V Modré” jsem použila tuto velkou abecedu, kterou také naleznete v podzimní kolekci 🙂

2. kapsičkové stránky

Trochu netradičně jsem do 8,5×11 alba použila 6×8 kapsovou stránku. V průběhu roku jsem přemýšlela, jak do tohoto alba dostat tradiční formát PL kapes. A 6×8 kapsa album hezky ozvláštní 🙂 Jediná nevýhoda je, že kapsy nepadnou přesně do alba, takže si musíte udělat dvě vlastní dírky… Zde jsem zvolila rozložení 4 kapsy na kartičky 3×4 designu A.

Zdobení je jednoduché. V první kapse jsem fotku podložila oranžovým papírem. Do druhé kapsy jsem na kartičku s liškou přilepila ještě pruh dřevěné kartičky a pod fotku vložila kraftovou visačku z vlastních zásob. Tu jsem dozdobila listím vystřihnutým z papíru kolekce.

Pokud byste hledali v balíčku kartiček 3×4 designu A kartičku ala dřevěný papír nasvislo, nenajdete ji. Potřebovala jsem to totiž sladit s layoutem, kde jsem dřevěný papír dala nasvislo. A kartička v balíčku je jen vodorovně. Ale měla jsem v zásobě i balíček 4×4 kartiček a tam jsem si našla tu dřevěnou a uřízla ji nasvislo na 3×4 formát. (Snad vám nepřijdu jako šílenec a puntičkář – i když asi jsem, ale prostě bylo mi proti srsti, dát to tam jinak, než je na layoutu 🙂

Nápis skanzen je opět z abecedy použité už na layoutu.

Na druhé straně jsem v podstatě vše zopakovala. Jen jsem na nápis použila krom již zmiňované abecedy i malou samolepící. Jo a zde jsem problém z první strany už vyřešila jednoduše – použila jsem zbytek dřevěného papíru z layoutu.

No nejsou ta zvířátka z kolekce roztomilá? 🙂

Moc děkuji, pokud jste si článek přečetli a těším se zase na příště!

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Abecední samolepky s diakritikou – Podzim
To chci ♥
Kartonové výseky – Podzim
To chci ♥
Kartičky do fotoalba – Podzim (Design A, 3×4)
To chci ♥
Kartičky do fotoalba – Podzim (Design INSTA, 4×4)
To chci ♥
Samolepky – Podzim
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Podzim – Dřevo
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Podzim – Listy
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Podzim – Modrá
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Podzim – Zelená
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Podzim – Žlutá
To chci ♥
Papírová abeceda – Podzim
To chci ♥
Papírové ozdoby – Podzim
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: české kartonové ozdoby, DT Leona, Nezařazené, Project Life, Samolepky, Scrapbooking
Napsat komentář