Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Jednou hygge, vždycky hygge

Vítejte u nového článku!

Možná vás zmátl jeho název, přeci jen hygge nezní příliš česky. A máte pravdu, hygge k nám nedávno doputovalo z Dánska, ale myslím, že spousta z nás jej úspěšně naplňuje už mnoho let, aniž by o tom třeba věděla. Za slovem hygge se skrývá životní filosofie, jejíž základ leží v užívání si každodenních drobností, které nám dělají radost. Ať už je to příjemné prostředí domova, okamžiky s rodinou nebo s knihou v teplé dece, hygge má vždy takovou podobu, jakou mu dáte. Já jsem ho pro tentokrát vložila do týdenního bujo plánování… 🙂

Co budeme potřebovat?

  • Samolepky z kolekce Hygge nebo s motivy, které vám dělají radost
  • Fixy v šedé a žluté barvě (já jsem použila Tombow a Pentel)
  • Oblíbené citáty na téma hygge

Černou nahraďte šedou

Velkou roli tentokrát hrají samolepky. Kolekce Hygge je ve žluté a šedo-modré barvě, zvolíme proto takové i fixy. Všimněte si, že ani na jedné ze stránek není černá barva. Vše jsem se rozhodla napsat tmavě šedou, a to jak čísla, tak poté i poznámky k jednotlivým dnům. Použila jsem štětcový fix od značky Pentel.

Proč se tentokrát vyhnout klasické černé? Šedá barva je jemnější a k tématu tohoto týdne se hodí více. Nechá navíc vyniknout obrázkům, které mají být v tomto layoutu výrazné.

Značnou součástí těchto stránek jsou i malé citáty a drobné texty. U nich často hrozí, že stránku zahltí a zaplácnou, protože se budou překrývat s vašimi poznámkami. Řešením je zvolit jiný font a jemnější barvu, než je černá. Dejte písmenům citátů jinou podobu, než má vaše písmo, kterým si zapisujete každodenní úkoly. V některých případech bude stačit i změna velikosti písma.

Nové ikonky v akci

K samotnému plánování vám budou stačit ikonky a malé obdélníčky s nápisy. Konečně jsem vyzkoušela také nové ikonky s vykřičníky a šipkami, plus samolepky sociálních sítí, které se hodí nejen blogerkám.

Tentokrát však upozorním na jednu věc: Pokud použijete tolik dekoračních samolepek, jako já, s ikonkami to pak v plánování nepřehánějte. Stránka je už poměrně plná, proto by hrozilo, že vaše poznámky ustoupí do pozadí na úkor obrázků.

Pokud chcete, můžete vynechat pár centimetrů místa na spodním okraji stránky. To pak můžete využít pro poznámky, seznamy úkolů nebo třeba týdenní deník vděčnosti. Protože když už máme to hygge, tak ať si pořádně uvědomíme, co nás dělá v životě šťastnými! 🙂

Tímto dnešní plánování ukončím. Pokud se budete inspirovat tímto hygge layoutem, nezapomeňte nás označit, ať se můžeme podívat, jak vám plánování jde. 🙂 Můžete se podívat také na články dalších autorek a dozvědět se něco víc o tvoření z papíru.

Děkuji za váš čas a přeji hygge den,
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Hygge
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Ikonky
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Kategorie (žlutá)
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Nezapomeň
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Úkoly
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Čísla
To chci ♥
Samolepky – Hygge (sada)
To chci ♥
Samolepky – Ikonky
To chci ♥
Samolepky – Socky
To chci ♥
Samolepky – Knihomolka
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, DT Míša, Samolepky
Napsat komentář