Publikováno Komentáře: 2

MINIALBUM // Pár dní v Krkonoších (základ alba)

Krásné úterní odpoledne! Na chvíli si teď dávám pauzu od klasického project life alba a nastal čas na další minialbum – tentokrát z naší loňské dovolené v Krkonoších. Dneska ti ukážu, jak jsem si vyrobila základ alba a ve čtvrtek ti ukážu, jak jsem album ozdobila. Tak pojďme na to!

To, že jsem takový trochu plánovací blázen už určitě víš a tak není vyjimkou ani toto minialbum. O tom jak si připravuji fotky na alba a jak plánuji, jsem psala už tady.  Tak se mrkni, třeba tě plánování také osloví 😊 Já jsem si naplánovala hlavně počet stran, aby mi to dobře vyšlo, jelikož album bude mít podobu leporela!

Na obal alba jsem si vzala papír s vrstevnicemi z letní kolekce (nyní je vyprodaný, ale brzy zase doskladníme!) a z něho uřízla obdélník 20 x 29 cm. Celý papír jsem zalaminovala a okraje ořízla tak, aby zbyl zase jen ten zalaminovaný papír. Papír jsem obrátila motivem dolů a na rýhovačce narýhovala následujícím způsobem – 4″, 4 1/4″, 8 1/4″ a 8 1/2″. Předem se omlouvám, míchám centimetry i palce dohromady. Dva pruhy jsou stejné velké a poslední je úzký. Úzký pruh bude sloužit jako “zavírání a tak jsem si nakreslila zaoblení a ostřihla. Nezapomeň zakulatit rohy i na druhé straně, tou zalaminovanou špičkou to celkem bolí – vyzkoušeno za tebe 🤦‍♀️😂. Nakonec jsem na “zavírání” přidělala průchodku a do ni zavázala kulatou gumičku. obal je hotový!

Jak jsem psala v úvodu, úplně přesně jsem věděla, kolik stránek budu přesně potřebovat. Celkem 10 listů A4, které jsem naohýbala na třetiny. Jednotlivé listy jsem pak za sebe slepila aby mi vzniklo leporelo! Stránky jsem do alba ještě nevlepovala, aby se mi do něj lépe lepily fotky a různé ozdoby.

 

 

Nezapomeň se přijít podívat na blog ve čtvrtek, ukážu ti finální podobu alba!

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Český scrapbookový papír (12×12) – Naše báječné léto – Vrstevnice
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: DT Bára, minialbum, Návod

2 komentáře u „MINIALBUM // Pár dní v Krkonoších (základ alba)

  1. to musím vyzkoušet, laminovat mě nenapadlo 🙂

  2. Vypadá to suprově!! Ty průchodky a laminace papíru!!! Těším se má čtvrtek.

Napsat komentář