Publikováno Napsat komentář

MINIALBUM // Pár dní v Krkonoších (prohlídka alba + video)

Ahoj vespolek! Sice později, ale přece! Dnes ti konečně ukážu toho naplněného fešáka z úterního článku. Budiž mi omluvou, že to dneska bude trošku delší článek, tak si k tomu uvař kávu, oblíbený čaj a nebo horké kakao ☕.

Hned ze začátku na sebe prásknu chyby, které jsem při výrobě udělala 😅

 • Tak jsem plánovala všechny stránky a fotky až jsem to celé přeplánovala 🤦‍♀️ a spočítala si špatně počet papírů, které musím použít na leporelo tak, aby mi to krásně vyšlo. Lepila jsem a lepila až jsem dojela na konec lícové strany a po otočení na rubovou stranu a zjištění, že mi vlastně už nezbývá moc fotek, mne polil pot a chytla panika. Nechala jsem to být a šla jsem se na to vyspat. Ráno jsem si k tomu vyspaná do růžova sedla a vymyslela úpravy. První dva ohyby jsem k sobě slepila (viz druhá fotka) a poslední tři stránky, které mi nevycházely jsem opatrně oloupala a nalepila na zbývající z rubové strany a přebytečný papír ořízla. Ještě že vše lepím “hala bala”. Uf!
 • Druhou chybou je moje nepřesnost. Jak je vidět na druhé fotce, vnitřek není, ale fakt vůbec není precizně naohýbaný a skoro žádné hřbety na sebe nesedí 😅 To jsem tedy nijak neopravovala, nelepím na přesnost a dokonalost, ale pro relax a vzpomínky ✂♥ Píši to jen jako tip na co si dát pozor.
 • Třetí je taková chyba/nechyba. V plánovači to vypadalo na pár stránek a tak mi vůbec nedošlo, že výsledné leporelo bude fakt buřt, zvlášť po tom, co ho naplním papíry, fotkami a ozdobami. A taky že jo! Proto jsem vrstevnicovému obalu (mimochodem, papír už je zase skladem! ♥) přidala další ohyby. V mém případě to tedy je následovně, bráno od levého kraje v palcích ➡ 3 1/2″, 3 3/4″, 4″, 4 1/4″, poté pauza a pak 8 1/4″, 8 1/2″, 8 3/4,” 9″.  Ty si samozřejmě tyto ohyby přizpůsob dle svého alba.
 • Poslední chybou, kterou bohužel neopravím jsou popraskané papíry v ohybech. Myslím si, že by se tomu dalo předejít dvěma způsoby:
     • Papíry předem naohýbat třeba na rýhovačce.
     • Papíry předem nařezat tak, aby v ohybech vůbec nebyly, přestože na sebe navazují.

A teď už se pojďme podívat do “buřtíka”! Jak jsem psala v první části výroby tohoto alba, vnitřek jsem si do alba nenalepila hned, ale až po dokončení a myslím že jsem udělala dobře. Mnohem lépe se s ním manipulovalo. Pro nalepení vnitřku na obal jsem použila silnou a širokou oboustrannou lepící pásku. Rollátkem jsem si to neriskla. Co je u mne teď už docela výjimka, jsou tištěné texty na pc. Dřív jsem PL album dělala tak, že vždycky v týdnu byla jedna kartička s celým shrnutím, co jsme ten a ten den dělali. Od toho jsem ale v albu 2018 upustila, protože jsem lepila album po měsících a v albu na rok 2019 jsem se k tomu nevrátila a místo toho jsem se zamilovala do pidi štítků. Takové jsem udělala už i papíry, mrk mrk 😉.

Vždycky když si na instagramu prohlížím výtvory ostatních scrapžen, žasnu nad tím, jak dokážou skvěle zakomponovat velké fotky nejen do minialb, ale i do klasických velkých. Já jsem si to zatím moc nevyzkoušela a jediné moje “vzrůšo” s velkou fotkou bylo v albu 6×4″ 😁 … vlastně kecám, mám připravené album z Londýna a do něho mám vytištěné fotky 6×8″, wau odvaz! 😂 To jsem ale ještě ani nezačala dělat, takže to se zatím nepočítá 😋. Proto jsem si řekla “teď je ten čas!” a vytiskla jsem si velké fotky i do tohoto alba. Velké fotky jsem vlastně ani moc nezdobila, vždy max jedna nebo dvě ozdoby.

Já jsem říkala, že to dneska bude dlouhé! 😂 Jestli už moji tvorbu nějaký čas sleduješ tak víš, že skoro vůbec nekombinuji různé kolekce dohromady a nejen kolekce, u zahraničního materiálu nemíchám ani různé značky dohromady. Tedy pokud se nejedná o něco obecného, třeba enamelky, frázové samolepky, abecedy, atd. Tady přichází odvaz č. 2! Smíchala jsem kolekce Jídlo, starou kolekci Léto, Rodinu a nové Naše báječné léto. Hustý, co? 😂 Je to celkem rozsáhlé album a tak bych si asi jen s ozdobami z nové letní kolekce nevystačila, jelikož už je mám trochu probrané. Lepila jsem totiž už jedno mini.

Už jsme u posledního odstavce, ještě vydrž! 😁 Vždycky zdobím celkem jednoduše. Oblíbila jsem si papír hlavně trhat a proto je ho v albu hojně. Některé stránky, které spolu hodně souvisí (cestu na Mumlavské vodopády nebo třeba odpoledne) jsem propojila právě papírem. Pojala jsem to jako jednu dlouhou koláž a snažila jsem se, aby to trochu dávalo smysl. K ruce jsem si také vzala svoji oblíbenou hexagonovou raznici od Fiskars. Uznávám, není to úplně nejlevnější nástroj (cena kolem 400 Kč za jednu), ale pokud se ti nechce investovat do vyřezávacího strojku s kovovými šablonami nebo rovnou do plotru, je to ideální varianta. Celé album jsem pak zdobila kartonovými a papírovými ozdobami.

A tady už je video prohlídka!

Na konec jedna bonusovka! Takhle to vypadá u mne když lepím a to je teprv začátek, na konci lepení jsem stůl zapomněla vyfotit. Po reorganizaci pracovny mi na lepení zbyl stůl 120×60 cm. Pro někoho možná luxus, ale já byla zvyklá na stůl 150x70cm! 😅 Na tom stole teď balím vaše objednávky, za které moc děkuji ♥

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Kartonové výseky – Sada Jídlo
To chci ♥
Papírová abeceda – Jídlo
To chci ♥
Papírové výseky – Jídlo (nová verze)
To chci ♥
Kartičky do fotoalba – Jídlo (Design INSTA, 4×4)
To chci ♥
Český scrapbookový papír (6×8) – Naše báječné léto – Barvy (sada papírů)
To chci ♥
Český scrapbookový papír (6×8) – Naše báječné léto – Tvary (sada papírů)
To chci ♥
Papírové výseky – Naše báječné léto (sada)
To chci ♥
Kartonové výseky – Rodina
To chci ♥
Papírové ozdoby – Rodina
To chci ♥
Samolepky – Naše báječné léto (sada)
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Naše báječné léto – Vrstevnice
To chci ♥
Kartonové výseky – Naše báječné léto … v kempu
To chci ♥
Kartonové výseky – Naše báječné léto … v lese
To chci ♥
Kartonové výseky – Naše báječné léto … na chalupě
To chci ♥
Kartonové výseky – Naše báječné léto … ve městě
To chci ♥
Český scrapbookový papír (6×8) – Naše báječné léto – Štítky (barevné)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: české kartonové ozdoby, DT Bára, inspirace, minialbum, Návod, Samolepky
Napsat komentář