Publikováno Napsat komentář

JAK NA // Vlastní enamelky?

Krásný čtvrteční den! Dneska ti ukážu jeden tip. No dobře, uznávám, nejsou to enamelky v pravém slova smyslu, ale jsou jim velmi podobné, zvlášť pokud použiješ ikonkové samolepky z nové kolekce VÁNOČNÍ VZPOMÍNKY. Už jejich vytváření jsem měla tento tip v hlavě, hehe. Hlavním hrdinou mého tipu je glossík. Glossy Accents je spíš lepidlo, ale zároveň taková glazura.

Papírové ozdoby

Já jsem měla papírové ozdoby už z archu vyloupané, ale možná by nebylo na škodu ozdoby v archu nechat – bude se s nimi lépe manipulovat. Také doporučuji dát pod ozdoby papír, aby sis nezamazala stůl. Opatrně projeď glossíkem kolem obrysu ozdoby a při tom trošku na hlavičku tlač, aby ti trocha glossíka vytékala. Vyplň vnitřek a neboj se použít silnější vrstvu! Glossík při schnutí hodně ubyde. Také se neboj barvy glossíka. Slibuji, že schne do průhledna 🙂

 

Kartonové ozdoby

U kartonový ozdob je postup stejný jako papírových – projeď nejdřív obrys ozdoby a poté vyplňuj vnitřek. Dá se tak zamezit přetékání přes hranu. Ozdoby si můžeš pomocí gelových teček zafixovat k papíru, aby se ti nehýbaly. Seženeš je třeba na paper garden, což je náš spřátelený eshop 🙂 Opět mysli na to, že glossík po zaschnutí ubyde, neboj se dát větší vrstvu.

Samolepky

U samolepek se to musí udělat trochu jinak. Ze samolepek je nejdřív potřeba odloupnout “to okolo” 😀 jinak se glossík dostane i mimo ořízlou samolepku a bude to vypadat ošklivě. Dej si také pozor na bublinky vzduchu, které jsou vidět hlavně na kolečkách. Myslela jsem si, že zmizí, ale bohužel ne. Tak měj po ruce třeba i párátko a bublinky odstraň.

A jak to dopadlo?

Doba schnutí je závislá na vrstvě glossíka, já jsem nechala schnout 14 hodin. Pokud se ti bude zdá, že je ozdoba moc placatá, klidně nanes druhou vrstvu, ale až po zaschnutí té první.

Až na pár bublinek v ozdobách si myslím že to dopadlo úžasně a už se moc těším až tyhle “bonbonky” použiji do vánočního alba 🙂

A co ty? Zkusíš si vlastní enamelky vyrobit? A budeš se pouštět do výroby vánočního alba? 🙂

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Vánoční vzpomínky – Kolečka
To chci ♥
Kartonové výseky – Vánoční vzpomínky
To chci ♥
Papírové ozdoby – Vánoční vzpomínky – Tvary
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: české kartonové ozdoby, DT Bára, inspirace, Jak na ..., Samolepky
Napsat komentář