Publikováno Napsat komentář

INSPIRACE // Kolekce VÁNOCE

Poslední letošní kolekce VÁNOCE je od soboty skladem na eshopu. Jak se ti líbí? 🙂

Když jsem o vánoční kolekci přemýšlela, chtěla jsem ji udělat trochu komplexněji než jen pro PL album. Navíc jsem nechtěla použít ani klasické vánoční kombinace barev, protože fotky z Vánoc jsou přeci barevné až až. Tak vznikla tato černo-bílo-šedivo-zlatá kolekce. Na co se tedy dá nová kolekce použít?

Vánoční přání

Čtvercový přáníčkový základ jsem si zmenšila na 11×11 cm a na něj nalepila kartičku z balíčku ve velikosti 4″x4″ (10×10 cm). Poté jsem vzala balíček papírových ozdob, kartonová kolečka, kartonový výřez a skládala k sobě, aby to hezky vypadalo.

Balení dárků

V balíčku papírových ozdob jsou tyto tři visačky s výřezy, které se dají použít nejen do alba, ale také jako jmenovka na dárek. Epoxy samolepky už v sortimentu nejsou novinkou, ale tyto jsou přesto něčím nové – poprvé to nejsou jen kolečka, ale také hvězdičky a stromečky! Ty se přece také hodí jako zdobící prvek na dárek 🙂

Vánoční album – December Daily®

December Daily® (DD) vymyslela američanka Ali Edwards. Je to malé album, které zachycuje každý den, až do Štědrého dne, jeden příběh. Cílem je zachytit krásu a atmosféru Vánoc. Někdo jej zpracovává až do konce prosince místo klasického PL alba. Více o tomto vánočním album najdeš u Ali na webu.

Zpracovat jej můžeš v několika podobách. Můžeš použít album (* pozn. pod článkem) ve velikosti 6″x8″ , do kterého se ti budou hodit kartičky v designu A ve velikosti 3″x4″ a 6″x4″. Nebo můžeš použít rovnou balíček celé kolekce v designu A, kde kromě kartiček najdeš také spoustu ozdob. Také můžeš použít malé instagramové album, do kterého se ti budou hodit kartičky v designu INSTA ve velikosti 4″x4″ a 2″x2″. Pak je tu další možnost – vytvořit si album vlastní ve velikosti, která se ti bude zamlouvat.

Já ti ukážu inspiraci pro instagramové album a vlastní album.

Instagram album

Album v sobě většinou několik kapes má a jsou dvě varianty těchto kapes. Nemusíš se limitovat kapsami, můžeš do alba vložit kartičky, fotky, papíry, ozdoby i bez kapes. Stačí udělat dvě dírky a přidat do alba. Pro výrobu tohoto alba se ti bude hodit balíček kolekce v designu INSTA.

Vlastní album

Scrapbookové papíry také nejsou novinkou v eshopu, nový je však jejich rozměr – 6″x6″ (15×15 cm). To je podle mne ideální rozměr alba. K výrobě vlastního alba ti stačí pár scrapbookových papírů, knihařské kroužky (k zakoupení v kreativních potřebách), pár samolepek, pár ozdob, pár kartiček a hlavně fotky! Ty jsou to nejdůležitější. Jako ochranu alba můžeš použít průhlednou plastovou folii.

Papíry a folii si nařezej na rozměr, který vyhovuje tobě, v mém případě to je 15×15 cm a na jednu stranu udělej dírky. Dej si pozor, aby na sebe dírky seděly. Vše srovnej dírkami k sobě a knihařskými kroužky vše spoj. A je hotovo!

Po dlouhé úvaze jsem se rozhodla se o DD album alespoň pokusit. Vybrala jsem si variantu vlastního alba. Budu se snažit tě každou adventní neděli inspirovat svým albem.

Určitě najdeš i jiné využití pro tuto kolekci. Budu ráda, když se o své projekty podělíš a zašleš mi fotky na e-mail info@vas-kreativni-svet.cz. Odměna tě nemine! 🙂

* Alba a kapsy u mne v eshopu bohužel nenajdeš, neboť jsem zatím nenašla vhodného výrobce v ČR. Můžeš se ale mrknout do sortimentu spřátelených eshopů Paperilla a Scrapylife.

Použité produkty

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Napsat komentář

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738