Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL// Léto (aspoň) v diáři

Ahoj u nového článku na novém blogu! 🙂

Dnes si do diářů vneseme trochu sluníčka a pozitivních barev, protože venku je o tyhle projevy jara-léta poněkud nouze. Kdykoliv cítím, že potřebuju rozveselit nebo probrat z upršeného počasí, sáhnu po barevných samolepkách, fixech a washi páskách. I přes to, že jsem si žlutý aršík samolepek schovávala až na podzim, počasí mě donutilo ho použít už teď. A musím říct, že to pomohlo! 🙂

Kromě tipu na uspořádání vašeho týdenního layoutu si z článku odnesete i inspiraci na water tracker, menší nákupní seznam a drobnou radu jak se vypořádat s tím, když vám barva samolepky neladí s vybranými barvami fixů. A co budeme tentokrát potřebovat?

  • samolepky výrazných barev a květinových motivů
  • 2 štětcové fixy různých barev
  • černý fix

Sestavení layoutu a water tracker

Při sestavování nového layoutu začněte rozložením jednotlivých dní na stránku. Pokud si na víkendy běžně nic neplánujete, můžete počítat pouze s pěti dny, jako já. Políčka pro dny mohou být velké tak, jak potřebujete, proto si sami můžete určit, zda využijete jednu stránku nebo dvě. Jakmile si načrtnete, kde mají být čísla a názvy dní, začněte myslet na kombinaci barev a samolepek.

Jak už jsem psala, rozhodla jsem se pro výrazné barvy volající po jaru. Ze své sbírky samolepek jsem proto vyáhla žlutý aršík s kategoriemi, aršík s modro-bílými květinami a modré aršíky ze sady Souhvězdí. Barevná paleta proto byla hned jasná. Žlutá s tmavě modrou však působí moc hrubě, proto jsem žlutou zkombinovala s modro-šedo-fialovou.

Do spodní části layoutu jsem pak přidala malý water tracker, který jsem označila samolepkou šálku a nadpisem. U každého dne jsem vynechala 5 políček, přičemž jedno políčko symbolizuje jednu velkou Ikea sklenici, kterou všichni jistě znáte. 🙂 Do druhé poloviny jsem pak nalepila samolepku “naučit se”, protože zkouškové je v plném proudu. Bohužel.

Drobná úprava barvy samolepek

Jako ozdobu jsem použila květinové samolepky, které krásně sedí do rohu stránky. K samolepkám názvů dní jsem připsala čísla a celý layout se začal spojovat dohromady. Šedým fixem jsem nakonec rozdělila políčka pro jednotlivé dny tak, aby bylo lépe vidět, kde daný den končí. Stejně tak jsem oddělila spodní tabulku od týdenního přehledu.

Stále se mi však něco nezdálo. Byla to barva béžových květin, které jsem chtěla trochu víc žluté, aby ladily se zbytkem samolepek. Vzala jsem proto žlutý Tombow fix a béžové květiny lehce přemalovala, aby chytly žlutý nádech. Samolepky jsou sice hladké a trochu lesklé, ale barva se chytila bez problému. 🙂

Kombinujte samolepky pro rozbití nudy

Pak mohlo přijít na řadu samotné plánování. Konečně! 🙂 Jak je mým dobrým zvykem, nešetřila jsem samolepkami s ikonkami a názvy činností. Střídala jsem modrou a žlutou barvu tak, jak se mi to zdálo nejhezčí. A tak, jak jsem měla zásobu ikonek. 🙂

Na pondělí jsem pak potřebovala drobný nákupní seznam – doplnění základních zásob je nedílnou součástí domácího života. Znáte to. 🙂 Abych na nic nezapomněla, použila jsem menší seznam z aršíku a připsala si k němu 4 položky. Seznam má sice jen tři políčka, ale jak vidíte, přehlednosti to nebrání.

Mám ráda i kombinování nápisů s ikonkami. Danou činnost to pomůže odlišit od zbytku a trochu to rozbíjí “nudu” obdílníčků. Tento postup můžete vidět například u samolepky s upozorněním na oběd – tady jsem navíc spojila tmavě modrou ikonku a světle modrý boxík s nápisem.

Jak se vám líbila kombinace žluté a světlé modré? Naladila vás aspoň trochu na snad přicházející teplo? Doufám, že ano! Nezapomeňte mrknout na použité produkty, protože květiny a žlutá barva, to je must have každé sbírky samolepek. 🙂

Budu se na vás těšit u dalšího článku.
Ať vám to plánuje,
Míša

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Sada – Souhvězdí
To chci ♥
Samolepky – Souhvězdí – Ikonky
To chci ♥
Samolepky – Souhvězdí – Kategorie (světle modrá)
To chci ♥
Samolepky – Souhvězdí – Kategorie (tmavě modrá)
To chci ♥
Samolepky – Souhvězdí – Seznamy
To chci ♥
Samolepky – Dny
To chci ♥
Samolepky – MDS
To chci ♥
Samolepky – Souhvězdí – Úkoly
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, diář Míša, DT Míša, Samolepky
Napsat komentář