Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Na kafíčko

Ahoj!

K dnešnímu článku si určitě budete chtít vzít kafíčko, protože tématem dnešního bullet journal layoutu je kavárna. Inspirovala jsem se samolepkami s názvem Čas na kávu a taky jsem je při tvoření použila. Dneska to bude více o kreslení, ale nebojte. Všechno je snadné a zvládnete to levou zadní. 🙂

Co budeme potřebovat:

  • Barevné fixy – hnědá a žlutá (já jsem použila Tombow 991, 992 a 977
  • Bílá gelovka
  • Černý tenký fix
  • Samolepky, jejichž úplný seznam najdete na konci článku 🙂

Připravte si zázemí pro kavárnu

Při tvoření layoutu s tolika prvky, jako je zde, je potřeba začít rozvržením tužkou. Věděla jsem, že chci ve své kavárně okno, barový pultík a stolečky. Tyto větší prvky jsem tedy umístila na okraje stránky, aby mi poté nezavazely při samotném plánování.

Okno i pultík jsou v podstatě čtverce, pultík je poté mírně protažený do krychle. Na puntíkovaných stránkách se vám tyto tvary budou kreslit snadno. 🙂 Nejprve tedy tužkou, poté přejděte k vybarvení fixem. Nezačínejte obtažením černou, to je lepší udělat až na závěr – případné nepovedené linky barevnou fixou pak můžete černou linkou napravit. Akvarelovými fixami můžete snadno stínovat.

Tam, kde má kresba představovat dřevo, můžete udělat nepravidelné linky přes počáteční hnědný podklad. Dodáte tak obrázku strukturu podobou té, které má právě dřevo. O okenního rámu dělejte linky svislé nebo vodorovné, u stolečků pak kulaté.

Čas na samolepky

Je vaše kavárna hotová? Skvěle. Teď přidejte samolepky – šálky hezky na stůl, mlýnek na pultík a kafíčko na parapetu s výhledem do zahrádky taky není na škodu. 🙂 Samolepky jsou malinko větší, proto jim musíte přizpůsobit velikost stolečku. Bílého pozadí samolepky se nebojte. Vidíte, že se nakonec v celkovém obrázku ztratí.

Prázdná místa můžete ještě doplnit samolepkami nebo kresbami pokojových květin. Zelená se s hnědou a žlutou krásně doplňuje, a navíc motivem rostlin vytvoříte hřejivý pocit zabydleného interiéru.

Nakonec nadepiště data, názvy dní a máte hotovo. Teď už zbývá jen naplánovat, co vás v týdnu čeká.

Protože je tentokrát layout poměrně plný již ve svém podkladu, pro plánování jsem využívala jen menší ikonky, popřípadě rámeček. Zvolila jsem samolepky z kolekce Hygge, protože mají jemnou žlutou barvu, která nebude zbytečně vystupovat z pozadí a narušovat kresbu.

Do svého bujo vždy píšu černým fixem a tentokrát to doporučím i vám.  Modrá propiska se k layoutu nebude hodit tolik, jako právě tenká černá. Pokud ale na svou modrou propisku či pero nedáte dopustit, určitě ji použijte. 🙂 A pokud vám někde zůstane kus volnného místa, klidně jej využijte pro domalování dalšího stolečku nebo jiného kavárenského zařízení!

Tak jak se vám povedla vaše kavárna? Posadili byste se do ní? 🙂 Doufám, že už se do nich budeme moct zase brzo podívat. Do té doby nám však musí stačit ta naše namalovaná. 🙂 To je pro dnešek všechno, ale pokačovat můžete na další články o scrapbookingu nebo třeba jiných bujo layoutech.

Mějte se hezky a hodně zdraví!
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Čas na kávu
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Ikonky
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Nezapomeň
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Úkoly
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Čísla
To chci ♥
Samolepky – Dny
To chci ♥
Samolepky – Ikonky
To chci ♥
Samolepky – Socky
To chci ♥
Samolepky – Knihomolka
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, diář Míša
Napsat komentář