Publikováno

BULLET JOURNAL // Lepikaro box: Tvoření s kolekcí Minimal

Minulý měsíc mi přistál v poště Lepikaro box, který mi vytřel zrak svým minimalistickým pojetím a černobílým laděním. Nemůžu proto tentokrát jinak, než zaměřit své tvoření na kousky, které se v tomto boxu ukrývaly. Pokud jste svůj černobílý Lepikaro box nestihli objednat, můžete vyzkoušet jiný, anebo si na e-shopu najít kousky, které se v něm ukrývaly a jsou stále dostupné. Jde o kolekci minimal, která se skládá z převážně černobílých květin, nápisů, plánovacích samolepek a washi pásek. Všechny je dnes použijeme a stačit nám k tomu bude v základu jen pár tabulek. Jdeme na to!

Připravte si:

  • Samolepky z kolekce minimal
  • Černý fix – jeden silnější, druhý tenký
  • Černý brush pen
  • Washi pásku s nápisy dní v týdnu
  • Pravítko

Washi pásky minimal

Layout na dvě strany

Přestože je layout na dvou stranách, nemusíte se bát. Jeho předchystání je snadné a rychlé. Doporučuju vám přibrat na pomoc pravítko, ale jak víte, já vždy kreslím bez něj, takzvaně od ruky. Tentokrát jsem se ale poučila a pravítko si beru také, abych měla vodorovné linky opravdu hezky rovné. Na každou stránku narýsuju 3 tabulky, které mají na výšku 8 čtverečků. Tak mi zůstane dostatek místa na nadpis a dole zase prostor pro poznámky. Výšku tabulek si ale snadno přizpůsobíte podle svého gusta a množství poznámek. 🙂

Jakmile mám vytvořených všech 6 obdélníků, mám vlastně hotový celý základ pro layout. Teď už budeme jenom zdobit.

 

Washi páska s nápisy dní v týdnu

Nápisem tabulku jen tak nepřekryjete, pokud jej budete psát pouze fixem. Nabízí se tedy několik možností: Napište název dne nad tabulku nebo do ní. Napište název dne na štítek a ten nalepte na okraj tabulky. Nebo zkrátka vezměte šikovnou washi pásku, která je potištěná názvy dní v týdnu, ustříhněte si dny, které potřebujete, a ta jednoduše nalepte, kam potřebujete. 🙂 Je to rychlé a snadné řešení, písmo bude u všech dní stejné a když se spletete, můžete pásku jednoduše odlepit.

Lepikaro box se samolepkami kolekce Minimal

Přichází čas na samolepky. Hurá! Po stranách layoutu nám vznikl prostor pro nalepení samolepek nebo kreslení. Já jsem zvolila samolepky, protože chtěla vyzkoušet zvlášť ty s průhledným pozadím. Krásně je navrstvíte na sebe nebo na různé podklady a vykouzlíte krásné zdobení jakékoliv stránky. Použila jsem tedy několik větvičkových samolepek, nahoru doplnila nadpis April a číslo týdne.

Anglický nápis používám spíše proto, že se mi na stránku lépe hodí rozložení jeho písmen. Je to tedy jen a pouze otázka osobní preference, klidně můžete použít český nápis “duben” nebo jej můžete vynechat úplně.

Puntíky jsem si označila dny, kdy mám dovolenou nebo je svátek. 🙂

Dejme se do plánování!

Layout je připravený, dáme se tedy do plánování. Používám tenký černý fix, kterým vyplňuju tabulky pro každý den. Během týdne možná ještě přidám pár menších samolepek nebo zvýraznění důležitých věcí – pravděpodobně světle šedou barvou, ať si nenaruším černobílou estetiku, kterou tak krásně inspiroval Lepikaro box.

Pod tabulky ještě lepím dva malé štítkyTo do a Důležité. Pod tabulkami mi totiž zbývá ještě dost místa pro napsání poznámek a byla by škoda jej nevyužít! 🙂

Máte už také svůj Lepikaro box? A který z nich se vám líbí nejvíce? 🙂 Já mám favorita právě v tomto posledním, ale jsem víc než zvědavá, co přinesou další tajemné krabičky!
Ať se vám krásně plánuje a nezapomeňte se svým tvořením pochlubit třeba na Instagramu.

Posílám pozdravy,
vaše Míša v šálku

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Tužky – Minimal (sada, 3 ks)
To chci ♥
Washi páska – Minimal (sada, 5ks)
To chci ♥
Samolepky – Minimal
To chci ♥
Samolepky – Minimal (boxíky)
To chci ♥
Samolepky – Minimal (ikonky)
To chci ♥
Linkovaný sešit A5 – Minimal
To chci ♥
Samolepky – Minimal (motivační)
To chci ♥
Samolepky – Minimal (průsvitné)
To chci ♥
Samolepky – Minimal (sada)
To chci ♥
Samolepky – Minimal (vlaječky)
To chci ♥
Samolepky – Minimal (washi)
To chci ♥
Samolepky – Minimal (úkoly)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, DT Míša