Publikováno Napsat komentář

Bullet Journal // Jak na kalendář ze samolepek

Ahoj v novém roce! 🙂

Snad jste leden započali vesele a odpočatě, a taky třeba s novým diářem. Pokud jste se pro rok 2020 rozhodli pro tvorbu bullet journalu, potěším vás dnes trochu netradičním článkem. Víte, že běžně tvořím týdenní layouty, protože v těch používám samolepky nejčastěji. Vím ale, že s nimi v diáři můžete vytvořit mnohem víc. Třeba takový kalendář.

V tomto článku vám ukážu typ kalendáře, který běžně používám ve svém bullet journalu. Většinou používám ručně napsané nadpisy, ale protože mám k dispozici tolik šikovných samolepek, ukážu vám, jak je zkombinovat, aby vypadaly hezky i v tak velkém formátu, jakým je právě kalendář.

Co jsem při tvoření použila?

  • Tombow štětcové fixy č. 942
  • Pentel Sign Pen šedá
  • Sakura černý fix 02
  • Lepikaro samolepky – úplný výčet na konci článku

Nejprve si zvolte, zda chcete mít kalendář na jedné nebo dvou stranách (jako já). Pak se rozhodněte, na které straně budou vaše tabulky pro poznámky – já je dělám nejčastěji vpravo, protože tam si jich vždy spolehlivě všimnu. Vlevo pak udělám kalendář.

Začtěnete tím, že si odpočítáte velikost jednotlivých okýnek. Já dělám 6 × 6 teček – protože mám diář s tečkovanými listy místo řádků. Jakmile mám tužkou načrtnuto, vezmu fixu ve světlé barvě a udělám linku přes celou šířku kalendáře. Tato linka pak poslouží pro zapsání datumů a oddělí jednotlivé týdny. Můžete oddělit i jednotlivá políčka dní třeba světle šedým fixem, já to však nedělám, protože nemám problém dodržet prostor vymezený pro jeden den. 🙂

Nakonec do řádku vepište čísla dní a nahoru nad první barevnou linku nalepte samolepky s názvy dní. A pozor, ať nezačnete číslovat dny od pondělí, když týden začíná například středou – často se mi to stává. 🙂 Nad kalendář pak můžete napsat ještě název měsíce. Toto je váš základ, do kterého pak můžete  začít plánovat.

Teď můžeme přejít na boxíky s poznámkami. Začala jsem tím, že jsem zkoušela, které barvy k sobě ladí – chtěla jsem jemné zemité tóny, a tak jsem vybrala žlutou, zelenou a šedou. Z aršíku s úkoly jsem vybrala ty, které jsou pro můj diář relevantní: poznámky, zařídit, koupit a blog. Vy můžete použít například finance nebo zavolat a podobně. Samolepky jsem v plné délce použila na horní a dolní boxík, prostřední jsem udělala trochu jinak.

Protože zařídit a koupit jsou spíš krátké seznamy, udělala jsem pro ně jednu tabulku se dvěma sloupci. Samolepky jsem zkrátila z obou stran okolo nápisu a nalepila vedle sebe tak, aby dohromady daly opět původní délku = aby byly zarovnané s těmi ostatními. Světle šedým fixem jsem pak načrtla jednotlivé tabulky a ozdobila je samolepkami kytek.

A nezapomeňme na lišku ve stejných barvách! Ta moje říká: ,,May the fox be with you in 2020″, což je malá narážka ze Star Wars. 😉

A teď už se vrhněme na samotné plánování! Ikonkové samolepky jsou tak akorát velké, aby se vešly do čtverečku a ještě se k nim dá připsat pár slov. Samolepky ve čtverečcích s úkoly můžete používat také v bočních tabulkách – dají se pod sebe hezky vrstvit a vytvoří vzhledný seznam.

Přidávat můžete taky samolepky ozdobné, jako jsou třeby rostlinky okolo tabulek. Pokud se vám bude zdát stránka prázdná, vždy se najde samolepka, která prostor rozveselí. 🙂

Liščí samolepkou se s vámi pro tentokrát rozloučím. 🙂 Doufám, že se vám tvoření kalendáře líbilo. Jsem ráda, že jsem trošku rozbila řadu týdenních layoutů, ačkoliv s těmi si hraju moc ráda. Nicméně takový kalendář se zvláště v bujo vždycky hodí. Tak snad přišel vhod i vám!

Ať vám to plánuje,
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Folk
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Ikonky
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Kategorie (modrá)
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Kategorie (žlutá)
To chci ♥
Samolepky – Hygge – Čísla
To chci ♥
Samolepky – Zajíci – Kategorie (světlá)
To chci ♥
Samolepky – Botanika
To chci ♥
Samolepky – Dny
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, Diář, diář Míša, DT Míša
Napsat komentář