Publikováno

BULLET JOURNAL // Fields of Gold


Znáte mou oblíbenou písničku od Stinga?  Tato jemně melancholická klasika odkazuje na pole plné zlatého ječmene, který se vlní v zapadajícím letním slunci. Na zimu možná kapku neobvyklé bullet journal téma, ale mám pocit, že lehké zahřátí slunečními paprsky nám během ledna vůbec neuškodí. 🙂 Pro layout na tento týden jsem proto vybrala kombinaci teplé zlaté barvy s krásně mrazivou bledě modrou. Protiklady se přitahují, a proto i zde vznikla, myslím, moc hezká podívaná. Pojďte se do ní pustit společně se mnou!

Co potřebujete:

  • tenký černý fix
  • světle modrý fix nebo brush pen
  • zlatou gelovku – já jsem použila Sakura Gelly Roll
  • samolepky se zlatými květy od Lepikaro

Bullet Journal layout na dvě strany

Dneska se trochu rozšoupneme. Vytvoříme si totiž layout na dvě stránky, který poskytne hodně místa pro poznámky i kreativitu. Základem tohoto bullet journal layoutu je sedm obdélníků – já jsem je vytvořila se zaoblenými rohy, protože se mi takto víc líbí, ale udělat je samozřejmě můžete s rohy pravoúhlými nebo třeba zkosenými. Jak se vám to hodí. 🙂 Tyto obdélníky tvoří prostor pro dny v týdnu. Nezapomeňte nechat vlevo nahoře prázdné místo, k němuž se ještě vrátíme.

Každý obdélník potřebuje svůj nadpis. Já chci stránku trochu víc zaplnit, proto stříhám malé obdélníčky z craftového papíru a lepím je přesně doprostřed horního okraje. Ten slouží k vepsání názvu dne. Použila jsem bílou gelovku Sakura Gelly Roll, ale stejně dobře si vystačíte i s černým fixem. A můžeme zdobit!

Samolepky se zlatými květy

Jak už jsem říkala v úvodu, hlavním tématem jsou zlaté květiny. Mohla bych je snadno nakreslit zlatou gelovkou, ale když použiju samolepky, bude všechno hezky jednotné. A také snazší na vytvoření. 🙂 Na pomoc proto beru samolepky s imitací zlatých lesklých květin od Lepikara a lepím je do spodních rohů obdélníků, občas jednu samolepku přidám i k názvu v hnědém rámečku.  Zrovna tady je hezký příklad využití spousty samolepek, aniž by layout vypadal přeplácaně nebo příliš zaplněně. Je to dané jednak světlou barvou motivů a jednak tím, že jsou samolepky v jednotném, minimalistickém stylu.

Stránku chci ještě dotáhnout, vezmu si proto zlatou Sakura Gelly Roll a na pozadí vytvořím drobné tečky a hvězdičky. Nejsou nijak výrazné, proto nepřekáží napsanému textu a neruší celkový vzhled.

Malý týdenní sleep tracker

V poslední době jsem si hodně oblíbila malý sleep tracker, který zařadím do týdenního přehledu. Je to jak praktický prvek pro lepší přehled o spánku, tak i moc hezký doplněk na místo, které by jinak zůstalo prázdné. Vždy ho sladím do barev použitých na dané stránce a užívám si, jak do ní hezky zapadne.

Nakonec přidávám ještě světle modrý nápis “leden”, který půjde barevně ruku v ruce a proužky ve sleep trackeru. Pokud byste té modré barvy chtěli do stránky propašovat víc, můžete některé důležité poznámky zvýraznit nebo napsat modrým fixem. A je to! 🙂

Mini ikonky jsou pro bullet journal jako stvořené!

 

Doufám, že vám tento layout vnese špetku zlatého slunečního pohlazení do chladných lednových dní! 🙂 Těším se na vás u příštího článku, kde spolu zase vymyslíme něco trochu jiného.
Tak zatím!
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Zlaté květinky
To chci ♥
Samolepky – Bujo (mini ikonky)
To chci ♥
Samolepky – Dny 2022
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, diář Míša, DT Míša, Samolepky