Publikováno Napsat komentář

VYTVOŘENO LÁSKOU 💖 // Vánoční krabičky

Krásný den, tak už se nám blíží adventní čas. A co by to bylo za čekání na Ježíška bez Adventního kalendáře? Já to mám hrozně ráda otvírat každý den jedno okénko, krabičku s drobností nebo si vytahovat čaj z krabičky. A zároveň taky hrozně ráda tvořím adventní kalendáře, i když není moc pro koho- Ono když jeden takový vyrobíte, tak Vám vydrží dlouho a měníte jen obsah. 😀

Ale pokud Vy máte komu vyrobit adventní kalendář na drobnosti tak se můžete podívat na moji dnešní inspiraci. Jsou to malé krabičky na drobnosti, já jsem v tomto dost neoriginální, takže tam většinou dávám nějakou čokoládku nebo bonbon. (Pokud máte tip co dát do takového kalendáře dospělému chlapovi, určitě mi dejte tip). 🙂

 

Na základ krabičky potřebujete A4 papír trochu větší gramáže ať pak krabička drží, já použila bílý, ale barva záleží na Vás.

Tady jsem se pokusila vyfotit a popsat návod. Moje krabičky jsou ze čtverce 15×15 cm, ten je rozdělený na 5cm, 5cm, 5cm a přehýbaný. Rohové čtverce jsem odstřihla a ohnula kolmo jakoby dovnitř, ty se pak slepí k sobě aby vznikla ta krabička.

 

Pak je potřeba vyrobit ještě krabička, já jsem vystřihla čtverec 6×6 cm a z každé strany naměřila 0.5 cm (Tady jsem to udělala dost malé, takže příště bych udělala třeba 7 cm čtverec a ty ohyby by byly 1 cm na každé straně). Nastřihla jsem pak ten 0,5 cm na každé straně jeden, tak aby se dal ten kousek ohnout a přilepit a vzniklo tak víčko.

 

Takto pak vypadá hotová neozdobená krabička a když máte jednu už jen 23dalších a ta náročnější část je za Vámi. 😀

 

Tak a když máme hotové krabičky, jdeme na tu kreativnější část a tím je zdobení! Vyndala jsem všechen svůj vánoční materiál od Lepikaro a začnu zkoušet a zdobit jak se mi to líbí. 🙂

 

Rozhodla jsem se, že nazdobím vždy jen víčka, vybrala jsem k tomu proužkovaný papír zelený a červený, který působí vánočně.  Vystřihla jsem si o maličko menší čtverec než je samotné víčko, ten jsem pak nalepila na víčko.

 

Z různých papírových abeced jsem využila čísla na jednotlivé krabičky.

 

Na každou krabičku jsem pak různě poskládala papírové vánoční ozdoby stromečků, dárečků, sněhuláků, hvězdiček a prostě všeho co se mi líbilo a ladilo. Tohle zdobení je už jen o fantazii každého. Určitě vždy zkoušejte skládat jednotlivé motivy na sebe než je nalepíte.

 

Věřím, že se Vám moje inspirace líbila a ještě nějaký Adventní kalendář stihnete také vyrobit. A hlavně mi nezapomeňte napsat, čím jiným než čokoládou ho naplnit. A pokud už jste nějeký adventní kalendář tvořily, určitě pošlete fotku ať inspirujete i Vy vaší tvorbou.

 

Káťa – Kreativní holka

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Český scrapbookový papír (12×12) – Vánoční vzpomínky – Pruhy červené
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Vánoční vzpomínky – Pruhy zelené
To chci ♥
Papírové ozdoby – Vánoční vzpomínky – Tvary
To chci ♥
Papírové ozdoby – Vyrob si přání (Vánoce)
To chci ♥
Papírové ozdoby – Vánoční vzpomínky – Texty
To chci ♥
Papírová abeceda – Jídlo
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: DT Katka, inspirace, krabička
Napsat komentář