Publikováno Napsat komentář

SCRAPBOOKING // Host na blogu: papírová_jana

Ahoj!

Lepikaro bloggerky Bára s Mončou mě požádaly, abych se tu s tebou podělila o své layouty z Lepikaro kolekcí. A já samozřejmě nadšeně přikývla! Pojďme na to ☺

První layout jsem vytvořila z kolekce Jarní nálada. Scrapla jsem si s ní fotky z letních prázdnin, jarní nálada totiž může být i v srpnu. Jako základ jsem použila papír Pruhy tmavé, víc se mi líbil se svislými pruhy, tak jsem ho otočila o 90 stupňů, ořízla proužek s popisky a nalepila na něj otrhaný papír v základové barvě Žlutá. To trhání je někdy fuška, ono se to nezdá, ale škubnout to tak, aby na papíru zůstal hezký ideálně rovnoměrný bílý okraj, chce trochu cviku. Doporučuji si rozmyslet, jak by měl vypadat výsledný vytrhaný tvar a pak pomalu trhat po lícové straně, to se mi zatím osvědčilo nejlépe, ale občas musím také dotrhávat, protože mi někde zůstane okraj moc široký nebo naopak moc úzký. Základ je hotov, teď rozmístit vhodně fotky a jde se na moji nejoblíbenější část – zdobení.

Ozdoby lepím pod fotky i na fotky, záleží jak to vyjde anebo jak se mi konkrétní ozdoba líbí. Předvytrhala jsem si několik nápisů z Papírové výseky (texty), líbilo se mi jich spoustu a tak jsem je chtěla zkusit v kombinaci s fotkami, který bude nejlepší. Většinou volím jeden dominantní nápis, ale dnes jsem jich vybrala rovnou pět. Font je hravý a k fotkám se mi jich tématicky hodilo několik, tak proč toho nevyužít.

Střed stránky jsem ozdobila dřevěným rámečkem z Kartonové výseky – Rámečky, který jsem v rohu podlepila kytičkou z aršíku Papírové výseky (tvary). Kytičku jsem trochu ostříhala, aby nečouhala z rámečku ven a působila jen jako vnitřní ozdůbka. Rámeček posloužil jako velký štítek pro nápis ze samolepicí abecedy, barevně se mi líbila jedna prehistorická abeceda, která byla asi ke kolekci Psi, už mi ale chybí hodně písmenek a tak jsem na nápis nakombinovala velká a malá dohromady. Čísla se mi lepit nechtěla a tak jsem do rámečku vlepila ještě štítek, který byl také v Papírové výseky (tvary). Kolekce Jarní nálada obsahuje sice i papír se Štítky, ale já jsem na to vystřihování líná, a tak jsem raději použila štítek už hotový.

Nakonec jsem po stránce „rozházela“ výseky kytiček, aby vše tak trochu odlehčily. No a jelikož jsem měla pořád vedle layoutu hromádku vytrhaných nápisů, přidala jsem ještě i přímo na fotky nápisy v rámečcích, protože tyhle se fakt povedly ☺

Druhá stránka je z kolekce Když jsme spolu. Konečně jsem díky ní udělala do alba stránku, kde jsme jen my s manželem bez dětí. Základ je z papíru Vlnky a jelikož teď jedu na vlně trhání tak jsem k němu utrhla kus z papíru Větvičky, stránku se mi tím podařilo rozdělit na tři části, kde jsem popsala tři akce, které jsme společně s manželem o prázdninách navštívili. U vlnkovaného papíru jsem chvíli váhala, zda není moc výrazný, ale po přiložení fotek se ukázalo, že tam naprosto zapadá.

I tady jsem si užila zdobení. Květinové kolekce zbožňuji a tady jsou dokonce čtyři aršíky ozdob! Ke každé fotce vystřihla štítek z papíru Štítky, bylo to docela náročné, protože původně jsem chtěla u štítků nechat bílý okraj, ale měla jsem to tak kostrbaté, že jsem na to musela rezignovat. Ke každému štítku jsem vybrala velkou kytičku z aršíku Kvítka, kterou jsem ho podlepila. Jednotnost tohoto prvku tři sekce vzájemně propojila a stránce dodala celkovou ucelenost. I když je pak zdobení každé akce trošku jiné, tento prvek je spojuje.

První fotky jsem podlepila páskami z koncertu a přidala kartonový nápis Spolu z balíčku Kartonové výseky (texty). Jelikož jsem nalepila nápis přes spoj fotek ocitl se trochu „ve vzduchu“, toho jsem využila a zasunula pod něj ještě druhý nápis z aršíku samolepek Když jsme spolu (texty). Druhé fotky jsem ozdobila nejen kartonovým nápisem Máme se rádi, ale i papírovým rámečkem z aršíku Papírové ozdoby – rámečky. Krásně vypíchl fotku se selfíčkem, líbí se mi, že fotka není vlepena přesně do rámečku, ale rámeček tam jakoby „trčí“ samostatně. U třetí sekce jsem měla jen jednu fotku, opět jsem ji podlepila pásky z akce a doplnila nápisy z kartonu a papíru. To vytrhávání papírových ozdob mě baví! Je to tak snadné, a přitom pořád vidím, jaké ozdoby mi zbývají, přijde mi to přehlednější, než je mít sesypané v pytlíčku.

Velkým finále pak byl nápis ze Samolepicí abecedy. Tahle velká mě obzvlášť potěšila, abecedy používám na nápisy ráda a s ohledem na velikost stránky 12×12 se mi více hodí velké abecedy, takže tahle kráska nesměla v objednávce rozhodně chybět! Nápis je velký a dominantní, jak to mám ráda. Doplnila jsem ho kartonem s číslovkou z vlastních zásob a kytičkami z aršíku Vyrob si přání (jen tak), protože jsou o trošku menší než ty na aršíku Kvítka. Myšlenka „jen tak“ se mi natolik zalíbila, že jsem samolepku s tímto nápisem nalepila jako ozdůbku k hlavnímu nápisu. No a na závěr nesmí chybět srdíčka, protože srdíček není nikdy dost ☺

Tak a to je vše! Děkuji Báře za pozvání na blog Lepikara a doufám, že se ti mé stránky líbily. Snad se tu zase někdy potkáme, protože české kolekce od Lepikara jsou ty nej a tohle rozhodně nebyly moje poslední stránky s nimi ☺

—————————-

Děkuji Janče, že se s námi o stránky podělila ✂❤

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Kolekce – Když jsme spolu
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Jarní nálada – Pruhy tmavé
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Jarní nálada – Žlutá
To chci ♥
Kartonové výseky – Jarní nálada – Kytičky
To chci ♥
Kartonové výseky – Jarní nálada – Rámečky
To chci ♥
Papírové výseky – Jarní nálada (texty)
To chci ♥
Papírové výseky – Jarní nálada (tvary)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: české kartonové ozdoby, DT Host, Samolepky, Scrapbooking
Napsat komentář