Publikováno Komentáře: 2

JAK NA … // QR kód aneb jak dostat video do fotoalba

Krásné úterní odpoledne 😊 Také máš telefon nebo počítač plný nejen fotek ale i videí na které jsi natáčela jako jako vzpomínku, ale vlastně se na ta videa nekoukáš? Tak to chce změnu a já ti ukážu, jak do klasického papírového alba přidat také videa! Stačí ti k tomu pouhé 3 kroky ✂❤

1. nahraj videa na youtube

Pokud nemáš svůj youtube účet, tak se zaregistruj (a nebo udělej nový účet, do který se bude moct přihlásit i zbytek rodiny). Klikni na horní liště vpravo na ikonku “kamery” a zvol možnost nahrání videa.  Přetáhni video (a nebo všechna na jednou) ze složky v počítači do okna prohlížeče a sleduj, jak se začne nahrávat. Poté je potřeba vyplnit název videa a vybrat, že video je/není vhodné pro děti a potvrdit. Další dva kroky můžeš rovnou potvrdit, ale poslední krok je úplně nejdůležitější. Musíš zvolit viditelnost videa a máš na výběr ze dvou variant – soukromé či neveřejné video. Ačkoliv video ani s jedním z těchto dvou variant nedohledáš přes vyhledávač, rozdíl mezi nimi je celkem zásadní. Soukromé video se zobrazí pouze účtu, na kterém je video nahrané. Tedy pokud by tvůj QR kód načetl kdokoliv jiný, kód se mu povede načíst, ukáže mu to URL adresu videa, ale nedovolí mu to video přehrát. Neveřejné video může přehrát kdokoliv, kdo zná jeho URL adresu. Já ve většině případů volím neveřejně video, aby si videa mohl prohlédnout i Lukáš nebo kamarádi na svém telefonu. Skrývám jen ta opravdu osobní.

2. vytvoř QR kódy

Tak, videa už máš připravená a je na čase z nich vytvořit QR kódy! Jdi na stránku www.qr-code-generator.com a seznamu možností vyber URL. Teď se vrať do svého youtube účtu a vedle videa klikni na tři tečky a ukáže se ti nabídka v té vyber zkopírovat odkaz. Ten odkaz vlož do pole pro odkaz a vlevo klikni na download. Vyskočí ti okno s nabídkou PRO verze, tu ale nepotřebuješ! Chvilku vyčkej a do počítače se ti stáhne obrázek kódu. Toto opakuj pro všechna videa, která chceš do alba použít.

3. vytiskni kódy a nalep!

Já používám placený program Indesign od Adobe, na sazbu fotek a kódů, to ty ale nepotřebuješ 😊 Otevři si třeba Word a tam všechny obrázky kódů vlož a zmenši. Kódy totiž nemusí být zas tak velké. Já tisknu kódy velké cca 2 cm a v pohodě se načítají. A teď poslední věc. Pokud máš iPhone, tak už nic dělat nepotřebuješ, ale pokud používáš Android, tak si musíš ještě stáhnout čtečku QR kódů. A je hotovo!

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

2 komentáře u „JAK NA … // QR kód aneb jak dostat video do fotoalba

  1. skvělý, děkuji za návod, určitě ho vyzkouším.

  2. Super napad Baru 💯💯
    Mas to moc hezke ❤

Napsat komentář

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738