Publikováno Napsat komentář

PRACOVNA // Kde vzniká můj bullet journal

Ahoj plannerky, scrapbookerky a všichni s tvořivou duší!

V dnešním článku spolu nakoukneme tam, kde to velmi dobře znám, zatímco vám většinou zůstává tohle místo skryté. Přesně tak, jde o mou pracovnu, o místo, kde mi pod rukama vznikají všechny stránky diáře a další věcičky. 🙂 Abych byla upřímná, je to spíš koutek se stolem a spoustou drobných úložných prostorů, ale třeba vás právě inspiruje to, že pro velké tvoření není ani zdaleka potřeba velké místo.

Tak tedy, vítejte u Míši v šálku v pracovně!

Základem plánovacího koutku je stůl

Jak už jsem zmínila, středobodem mého koutku je stůl. Tvořím na něm, kreslím, maluju, plánuju, pracuju, stříhám videa, píšu články a občas i spím. 🙂 Přestože by bylo vhodné, abych si na to všechno pořídila kvalitní kus nábytku, můj stůl je klasický studentský (tedy snad nejlevnější) z Ikei a místo dvou nohou má šuplíkovou skříňku. Na tu nedám dopustit – schováte do ní úplně všechno!

Já v ní ukrývám hlavně samolepky, razítka a washi pásky. Do jednoho šuplíku mám filcovou vsadku, taky z Ikea, v které mám méně používané tužky a fixy, schovávám tam taky malou přenosnou tiskárničku na fotky. Díky této skříňce je stůl navíc dobře stabilní a netřepe se, když na něm kreslím.

Protože stolek je sám o sobě docela malý, mám vpravo ještě dřevěnou bedýnku, na níž mám položené další samolepky, fixy a lampičku.

Co je na stole, to se počítá

Největším “miláčkem” na stole je můj dřevěný pořadač na fixy, který jsem dostala jako dárek, a který je doma vyrobený. Nic takového jsem bohužel v obchodech neviděla, ale je to rozhodně nejpraktičtější věc, kterou může milovník fixů mít. Mám v něm hlavně všechny své Tombow a pak další mix značek roztříděných podle barev. Nahoře je pak super stojánek na washi pásky. Samozřejmě, že mám u sebe i své dvě nesmrtelné řasokoule v akvárku a pár dalších drobností ve skleničkách od svíček.

A protože jsem zkrátka sběratel psacích potřeb, mám na ně další pořadač, tentokrát podlouhlý tužkovník ze dřeva. Ten najdete na internetu a je to skvělá alternativa, jen fixy v něm uložíte pouze vertikálně, což některým nesvědčí. Hezky ale rámuje zadní stranu stolu a zabraňuje padání věcí. 🙂

Po ruce musím mít samozřejmě taky všechny své diáře. Mám je proto opřené o pořadač, aby hezky stály. Kdyby byly položené na sobě, byla bych líná je vytahovat a přeskládávat. Takhle mi stačí jen vytáhnout ten, který potřebuju. Vidět můžete Happy Planner Classic, můj bullet journal Archer & Olive nebo třeba vzorník fixů v sešitku Lepikaro. Ten s sebou nosím i do papírnictví na nákupy, abych si nekoupila to, co už mám. 😀

Najde se tu i pár drobností, které jsou spíš na okrasu. Třeba figurka Wonder Woman, kterou mám ráda, nebo malinká svíčka. Určitě mi dáte za pravdu, že po ruce nesmí chybět ani balzám na rty, krém na ruce nebo sklenička plná roztomilých, leč obyčejných tužtiček. Vpravo většinou stojí i šálek kávy nebo pořádný hrnek teplého čaje (popravdě spíš studeného).

Tolik věcí a tak málo místa!

Protože se docela peru s místem, kterého tu není až tolik, vymýšlím neustále nějaké vychytávky, které mi prostor pomohou alespoň symbolicky zvětšit. Nejčastěji jde o různé krabičky, stojánky a pořadače. Mým nejoblíbenějším pořadačem je ten na samolepky, s jejichž skladováním je vždycky potíž. Ráda je mám všechny na očích, protože jakmile je založím do šuplíku, zapomínám na ně. A tak jsem si pořídila filcový boxík, vystříhala z papíru pořadače a vložila do něj velkou část svých samolepek. Třeba zrovna i ty z Lepikara. 🙂 Mám je proto pořád u sebe a když potřebuju, jen vytáhnu ty, které se mi zrovna hodí.

Mám taky v oblibě pěnová razítka v aršíku, která jsem začala skladovat ve stojánku na ubrousky. Za mě nejlepší vychytávka vůbec! Mezi každý aršík jsem dala papír nebo folii, aby se černá barva neobtiskla na bílou pěnu a nezničila potisk, jinak to ale funguje úplně skvěle. A zase – mám je pořád připravené po ruce, kdyby náhodou.

Většinou uprostřed stolu najdete ještě notebook nebo tablet, nově mi však na stole přibude ještě větší monitor pro pohodlnější úpravu fotek a další vizuální práce. Spousta mých pořadačů tak bude muset pryč a budu jim hledat nové místo. Uvítala bych na levou stranu ještě policový díl kallax (ano, taky z ikei 😀 ), díky němuž bych rozšířila prostor pro ukládání. Hlavně teda samolepek a fixů, protože těch mám nejvíc. 😀

Na závěr asi nutno podotknout, že po několika letech jsem si oddělila tento pracovně tvořicí koutek od toho, na němž fotím a natáčím. Stůl pro tyto věci mám zvlášť, je na něm stativ, světla a jinak nic – abych měla vždy dostatek prostoru pro práci. Je proto poněkud nudný oproti tomuto, který se naopak hemží barvami a věcičkami. 🙂 A abych nezapomněla – nad stolem mi samozřejmě vedou světýlka přilepená ke zdi. Bez světýlek by to nebylo ono, to mi věřte!

Doufám, že jste si mou pidi exkurzi užili, a že jste třeba našli tip, který můžete zakomponovat k sobě. 🙂

Mějte se krásně a těším se na vás příště,
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Traveler’s notebook – Kvítí
To chci ♥
Traveler’s notebook – Lišky
To chci ♥
Traveler’s notebook – Růže
To chci ♥
Samolepky – Dnes
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: DT Míša, inspirace, Pracovna
Napsat komentář