Publikováno Napsat komentář

NÁVOD // Jak tisknout na vlastní kartičky – MS Word (1 . díl)

Hodněkrát jste se mne ptaly, jak tisknu žurnaling na kartičky. Já používám Adobe Photoshop, ale vím, že většina z vás ho nemá a tak jsem se pustila do varianty, kterou většina z vás má v počítači – MS Word (tedy pokud nemáte Linux nebo Apple). Technik, jak tisknout na kartičky je určitě více, ale já vybrala tyto dvě. Jelikož je to několik kroků, dnes vám ukážu ten první.
Omlouvám se, nemám Word 2007 v češtině, některé moje pojmenování tedy nemusí být přesné. Věřím, že díky obrázkům na to přijdete i tak 🙂
Tisk na prázdnou kartičku

Tato technika je použitelná pouze pro kartičky o velikosti 6×4 (10×15 cm). Dá se ale použít i pro dvě kartičky o velikosti 3×4 (7,5×10 cm). Než začneme na počítači, vždy je dobré si nejprve připravit kartičky na které budeme tisknout. Použít se dá druhá strana kartičky z eshopu nebo druhá strana kartičky která slouží jako vzorník a najdete ji v balení, jelikož jsou potištěné jen z jedné strany. Nebo, což je můj případ, použít papír zakoupený v papírnictví o minimální gramáži 160g. Klasický kancelářský je nevhodný, je moc slabý.

1. Otevřeme si prázdný dokument a v horní liště si vybereme “Rozvržení stránky“. Změní se nám nabídka pod lištou, kde vybereme “Velikost” a úplně na konci seznamu je “Více velikostí stránek“.

2. Otevře se okno s velikostmi. Zvolíme možnost “Vlastní” a vyplníme rozměry – šířka 15 cm a výška 10 cm.

3. Nyní si můžeme napsat žurnaling. Doporučuji upravit tažením pravítka, aby se vešlo více textu. Pokud chceme dvě kartičky 3×4, pokračujte bodem č. 4. Pokud chceme žurnaling vytisknout takto, pokračujte na bod č. 6.

4. V horní liště klikneme na “Sloupce” a vybereme “Dva“.

5. Sloupce se samy vystředí. Nyní můžeme udělat poslední úpravy textu, aby se správně zarovnal.

6. V horní liště klikneme na “Zarovnání” a vybereme “Vlastní zarovnání“.

7. Zvolíme orientaci na “Šířku“.

8. Nyní můžeme žurnaling vytisknout. Klikneme na kulaté tlačítko “Office” a vybereme “Tisk“. Můžeme také použít klávesovou zkratku “CTRL + P“.

9. Otevře se okno pro výběr tiskárny a nastavení tiskárny. Vybereme tiskárnu a klikneme na “Vlastnosti“. Zkontrolujte také možnost “Přizpůsobení papíru“, aby byla vybrána možnost “nepřizpůsobovat“.

10. Otevře se další okno s nastavením tiskárny. Vybereme velikost “10×15 cm“, orientaci zvolíme na “Šířku” a kvalitu tisku zvolíme “Vysoký“. Je možné, že nastavení pro vaši tiskárnu se od té mojí může lišit.

11. Nyní máme potištěnou kartičku připravenou k rozříznutí.

Příští týden se dozvíte jak tisknout na zakoupenou kartičku. Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte mi napsat do komentáře! 🙂

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Napsat komentář

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738