Publikováno Komentáře: 2

CARDMAKING // Fotonávod na SHAKER CARD s tajným vzkazem

Shaker cards neboli roztomilých přání s chrastidly není nikdy dost. Já vám dnes ukážu jednoduchý fotonávod, jak si takové přání vyrobit a ještě k tomu ho ozvláštnit “tajným vzkazem.”
Co budeme potřebovat:
1x bílou čtvrtku na základ přáníčka 21 x 14,9 cm (přehneme napůl a získáme základ přáníčka o rozměru 10,5 x 14,9 cm)
2x barevnou čtvrtku o rozměru 10,2 x 14,6 cm na polepení základu (z přední i zadní strany)
1x barevnou čtvrtku na zakrytí tajného vzkazu o rozměru 10 x 7,5 cm (můžete použít PL kartičku)
1x barevnou čtvrtku o rozměru 11,5 x 8,8 cm na rámeček a tajný vzkaz
2x acetátovou fólii o rozměru 8,1 x 11,1 cm na chrastidlo
Náplň do chrastidla (flitry, korálky, glitrový prášek, drobné chipboardy…)
Stužku nebo provázek o délce asi 10 cm
3D pěnovou oboustrannou pásku
Oblíbené ozdoby na dozdobení
Začneme chrastidlem. Acetátovou fólii po okrajích pořádně oblepíme 3D pěnovou oboustrannou páskou a dovnitř nasypeme náplň. Já jsem použila dva druhy glitrového prášku a kartonové hvězdičky. Poté uzavřeme druhou acetátovou fólii a máme “chrastivé” okénko. 

Z barevné čtvrtky o rozměru 11,5 x 8,8 cm vyřízneme rámeček o tloušťce 1,5 cm (musí být tlustší než vámi zvolená šíře pěnovky, aby rámeček pěnovku mohl zakrýt). Zbyde vám kartička o rozměru 10 x 7,2 cm, na kterou napište váš tajný vzkaz. Já jsem použila abecedu a napsala “všechno nejlepší.” Jo, hrozně tajný vzkaz 😀

PL kartičku z bráchovské kolekce ořízneme podle obrázku –  obě kratší strany zkrátíme o 4 mm, ale neodřízneme je úplně od konce, u spodního okraje 4 mm necháme. Vzniknou nám tím takové “pacičky”, díky kterým nám kartička nepůjde úplně vytáhnout. U horního okraje kartičky si uděláme dírku a provlečeme stužku. Stužku můžeme v polovině prošít nebo na ní udělat jen uzlík.

A jdeme ten mechanismus dát dohromady. Mrkněte na obrázek, ten asi napoví nejvíc. Náš tajný vzkaz nalepíme doprostřed barevné čtvrtky, která přijde na základ. Na chrastidlo nalepíme rámeček.  

Pod chrastidlo dáme oříznutou kartičku na schování tajného vzkazu a oblepíme ji opět 3D pěnovou oboustrannou páskou podle obrázku: podél celé dolní strany chrastidla nalepíme pásku (u mě šíře 1 cm), podél bočních stran chrastidla nalepíme pásku rozstřihnutou napůl (z každé strany 0,5 cm pásky) a na horní stranu chrastidla nalepíme pásku pouze cca. 1 cm od okraje, aby se kartička při vysouvání za pacičky zachytila.

Kartičku vysuneme, abychom viděli, kam chrastidlo lepíme a nalepíme na tajný vzkaz. Uff, to nejhorší je za námi a teď už jen nalepit barevnou čtvrtku s chrastidlem zepředu a druhou barevnou čtvrtku zezadu na základ přání a dozdobit!

Já si “ojínila” větvičky pomocí glitrového prášku a PVA lepidla, které po zaschnutí zprůhlední. Nalepila jsem je na protilehlé rohy chrastidla.

Jelikož se jednalo o narozeninové přání, ve kterém jsme předávali dárkové poukázky, tak jsem dovnitř ještě přidala jednoduchou kapsu ze skvrnité čtvrtky a dozdobila zbytky papírů a stuhou.

Přání jsem ladila do zimních mrazivých barev pro únorovou oslavenkyni. Už jsem ho předala a udělalo velkou radost.

Tak co? Půjdete si taky “zachrastit”?
Použité produkty:
Abecední samolepky s diakritikou – Šedá
Český scrapbookový papír – Skvrny
Český scrapbookový papír – Světle tyrkysová
Kartičky do fotoalba – Bráchové (Design D, 3×4)
Kartonové výseky – Vánoce – posypka
Dřevěný výsek – sada “Větvičky


Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

2 komentáře u „CARDMAKING // Fotonávod na SHAKER CARD s tajným vzkazem

  1. To je úžasné, skvělý nápad 🙂. A moc se mi líbí úvodní fotka 🙂👏🏻.

Napsat komentář

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738