Publikováno 1 komentář

BULLET JOURNAL // Zamilujte si corgi štěňátka

Ahoj u nového článku!

Od minulého plánování se nám trochu oteplilo, ale ve tvoření nám to rozhodně nezabrání. Dnešní článek bude zvláštní hned díky dvěma věcem: úplně poprvé v životě jsem vyzkoušela Happy Journal a rovnou jsem použila novinkové samolepky. Hrdinou tohoto týdne se tak stali malí corgíci! 🙂

Co budeme dnes potřebovat?

  • tenký černý fix
  • tenká oranžový nebo hnědý fix
  • pravítko
  • samolepky Corgíci, Dnes a ikonky ze sady Lišky

 

Layout je tentokrát velmi jednoduchý, ačkoliv vyžaduje trochu rýsování. Nejprve si přichystáme tabulky na sedm dní v týdnu – jeden rámeček má 4 cm na šířku a 5 cm na výšku. Vlevo jsem ještě vynechala místo na menší seznamy úkolů a dole je na každé stránce tabulka pro poznámky. Každému dni náleží jeden sloupeček se třemi okýnky – první = ráno, druhé = odpoledne, třetí = večer.

Jakmile je narýsováno, pusťte se do zdobení. Já jsem nejdřív sáhla po samolepkách s názvy dní a k nim doplnila datum. Z aršíku Dnes jsem vybrala nápisy “udělat” a “zařídit”, které se navíc barevně hodí k samolepkám pejsků, které lepím vzápětí. Kdyby mi nebylo líto je “vyplácat” na jeden layout, klidně bych je tam dala všechny. 😀 Jsou totiž maximálně roztomilí!

Jednu spodní tabulku nechávám na nápady – ať už si pod slovem nápad představujete cokoliv, od tipů na nové výtvarné potřeby až po návrhy článků. Druhá tabulka poslouží jako místo na poznámky, protože je dostatečně široká. Samolepky ráda doplňuju o nápisy nebo drobné detaily, k některým občas přidám i menší – třeba ke spícímu pejskovi jedno srdíčko. 🙂

Plánování s ikonkami už dobře znáte. Já jsem měla po ruce ještě razítka, takže jsem si některé dny vyhrála i s nimi. Ráda si jednotlivé úkoly nebo činnosti vizualizuju. Pomáhá mi to nic nepřehlédnout. U činnosti, která trvá déle, občas kreslím barevnou tenkou čáru, abych naznačila dobu, po kterou se chci dané věci věnovat. Vidět to můžete třeba u nápisu práce.

Dělení každého dne na tři části je pro mě novinkou, ale zdá se mi maximálně přehledné. Jen mrknete a vidíte, kolik věcí jste si naplánovali na ráno či odpoledne. I takto lze pojmout plánování ve stylu bullet journal a tento zápisník je na to ideální. 🙂 Nemluvě o tom, že na vyndávání stránek si prostě snadno zvyknete!

Poslední dobou jsem si taky oblíbila porušování pravidel. Příkladem je třeba nápis u ležícího corgíka mezi pátkem a sobotou. Klidně jsem slova napsala přes dva rámečky a vůbec ničemu to nevadí. Naopak, celý layout to krásně oživilo a rozbilo hrozící jednotvárnost narýsovaných rámečků. 🙂 A nebojím se ani drobných malůvek, například notebooku. I když jde o rychlou, nedokonalou kresbu, v layoutu to opět nijak neruší.

A ještě malý tip: Protože ikonky jsou v setech vždy po 2 barvách, rozhodla jsem se pro malé kódování. Důležité úkoly a činnosti, na které nesmím nebo nechci zapomenout, jsem zvýraznila tmavě oranžovou barvou. Méně podstatné věci pak dostaly ikonku šedou. Stejný princip můžete aplikovat na jakékoliv samolepky ikonek a kombinovat lze i vícero barev.

Tak co? Zamilovali jste si sloupcové rozložení nebo corgíky stejně, jako já? 🙂 Myslím, že si s každým nákupem pořídím jeden aršík do zásoby! A stejně tak i aršík Dnes, protože opět obsahuje samolepky, které můžete používat opravdu neustále.

Doufám, že si užíváte letní dny a že se tu uvidíme i příště, u prázdninového plánování!
A nezapomeňte mrknout na další články 😉

S láskou (k papíru) Míša

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Corgi
To chci ♥
Samolepky – Dnes
To chci ♥
Samolepky – Lišky – Ikonky
To chci ♥
Samolepky – Lišky – Kategorie (tmavá)
To chci ♥
Samolepky – Lišky – Čísla
To chci ♥
Samolepky – Lišky (sada)
To chci ♥
Samolepky – Lišky – Úkoly
To chci ♥
Samolepky – Lišky – Seznamy
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, DT Míša, Míša v Šálku, Samolepky

1 komentář u „BULLET JOURNAL // Zamilujte si corgi štěňátka

  1. Ahoj 🙂 s bullet diarem prave zacinam a chtela bych se zeptat kde jste koupila tento zapisnik s vymenitelnymi listy, protoze uz dlouho presne takovy marne hledam 🙁 mockrat dekuju!!!!
    S pozdravem
    Sona

Napsat komentář