Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Samolepkový habit tracker + boho layout

Pokud jste milovníky bullet journalu, jako já, jistě jste už narazili na pojem tracker. A možná, že si nějaký dokonce opakovaně sami tvoříte. Můj nejdéle používaný je ten s názvem habit tracker, s jehož pomocí sleduju různé své návyky.  Jeho tvoření však může být někdy kapku zdlouhavé, zvlášť, když do něj kreslíte vlastní mini ikonky symbolizující konkrétní činnosti. Díky samolepkám Lepikaro jsem ale přišla na způsob, jak si tuto každoměsíční prácičku trochu zjednodušit. Ukážu vám proto, jak na habit tracker ze samolepek, a přidám také inspiraci na týdenní layout, jak už je u mne zvykem.

Co budeme potřebovat:

  • Drobné samolepky s ikonkami
  • Černý liner a brush pen v hnědé barvě (použila jsem Tombow ABT 977)
  • Aršík Boho vesnička od Lepikaro

habit tracker

Habit tracker: Sledujte své návyky na přehledné stránce

Při tvorbě habit trackeru začínám vždy jednou věcí: podívám se, kolik dní má daný měsíc, abych věděla, kolik řádků si vynechat. 🙂 Já mám ráda tracker, který je hezky na celou stránku, a který má sloupcovou podobu. Na vertikální ose jsou tedy dny, na horizontální ikonky znázorňující sledované činnosti. Napsat čísla je snadné, proto vynechám kousek od kraje a udělám sloupec s datumy.

Pak přejdu na horní osu, kam bych běžně nakreslila tenkým fixem několik malinkých ikonek, které už jsem se za tu dobu naučila kreslit tak, abych s tím nestrávila mládí. Nicméně s využitím samolepek je příprava této stránky přeci jenom o trochu snazší a především – rychlejší. Vzala jsem si proto na pomoc aršík s ikonkami z kolekce Něžná zahrádka. Tyto ikonky jsou krásně malé, jejich styl je roztomilý a člověk má na výběr z barevné i černobílé varianty. Přesně toho jsem při tvoření stránky využila. Střídavě jsem lepila jednu samolepku barevnou, jednu černobílou, aby se od sebe sloupce hezky oddělily. Nechala jsem zároveň mezi každou samolepkou mezeru.

Do připravené stránky pak každý den děláte libovolnou značku, například tečku, tam, kde máte splněno. Na konci měsíce vám zbude přehledná tabulka, z níž snadno vyčtete, ve kterých aktivitách byste se měli zlepšit (třeba cvičení) a ve kterých si naopak vedete dobře (např. omezování nezdravého jídla).

Já jsem přidala ještě nadpis, který jsem tvořila pomocí Tombow štětcového fixu a orámovala tenkým černým linerem. Na této stránce většinou nezbývá moc prostoru pro zdobení, protože celá plocha bude na konci měsíce zaplněná puntíky. Ideální je proto samolepka do rohu nebo třeba hezky vyladěný nadpis.

Týdenní layout s kolekcí Boho vesnička

Motivy z kolekce Boho vesnička mám moc ráda, a proto jsem se rozhodla, že s nimi vytvořím i týdenní layout. Ten je v základu jednoduchý a jeho “cikcak” rozložení je asi moje nejvíce používané. Na názvy dní stačil tenký černý brush pen, na čísla opět hnědý Tombow 977. Zbytek stránky jsem ozdobila samolepkami v hnědo-béžových tónech, aby mezi sebou všechno ladilo a dvojstrana byla hezky kompaktní.

Mám ráda, když se samolepky dají dobře vrstvit a nemají příliš tlusté okraje. Jak vidíte hlavně u samolepky s poznámkovým listem, tam jsem se vrstvení opravdu nebála a lepila přes sebe, co mi síly (a samolepky) stačily. 🙂 A výsledek vypadá parádně!
Nakonec jsem přikreslila jen pár hvězdiček a teček. Layout připraven na náročný týden!

Máte nějaký habit tracker ve svém diáři? Pokud ne, dejte mu rozhodně šanci. Se samolepkami je jeho vytvoření snadné a rychlé a v podstatě za trošku práce dostanete nakonec hodně muziky. A to se vyplatí, ne? 🙂

Příjemné podzimní plánování přeje
Míša v šálku

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Něžná zahrádka (sada, 5 ks)
To chci ♥
Samolepky – Něžná zahrádka (ikonky)
To chci ♥
Samolepky – Boho vesnička
To chci ♥
Samolepky – Něžná zahrádka
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, diář Míša, DT Míša
Napsat komentář