Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Purrrfektní bullet journal layout

Kočkomilům zdar!

Vítám vás u dnešního plánování, které ocení zejména milovníci koček. 🙂 Ale jak už tomu tak u bullet journalu bývá, layout si snadno přizpůsobíte i tématu psů – namísto kočičích samolepek využijete třeba samolepky s roztomilými corgi štěňátky. Ale abych nepředbíhala, vrhneme se nejdříve na to, co budeme tentokrát potřebovat. Není toho moc, layout je velmi jednoduchý a zvládne ho i úplný začátečník.

Připravte si:

  • tenký a silnější černý liner
  • malý brush pen
  • samolepky koček nebo psů, záleží na vaší závislosti 🙂
  • hnědý fix (já jsem použila Tombow 990)

Rozložení na dvě strany

Já jsem se tentokrát rozhodla pro bujo layout na dvě strany, abych měla o něco víc místa. Dny jsem rozdělila většími obdélníky, které vychází přesně na 7 dní v týdnu, i když mi často stačí i týden pracovní. Na levé straně nahoře jsem si nechala více místa pro nadpis týdne, ale můžete samozřejmě využít i oblíbený citát nebo se vyřádit s kreslením obrázků.

Nahoru jsem fixem vytvořila jednoduchou kočku, která vykukuje zpoza rámečku. Pro hezčí efekt bych doporučila, aby pacičky nekončily ve stejném místě jako hlava – na obrázku můžete vidět, že trochu splývají, což není ideální. Za další rámečky jsem nakreslila vykukující ocásky a ťapičky. Vše je maximálně jednoduché, obrázky se skládají z půlkruhů a jednoduchých detailů. Zvládnou je klidně nakreslit třeba i děti. 🙂

Samolepky koček v celé své kráse

Konečně přišla řada na samolepky. Použila jsem aršík, kde jsou kočky, a vybrala ty, které se mi hodily barevně, a taky svou polohou. Ty ležící byly na okraj rámečku naprosto dokonalé. 🙂 Použila jsem také některé textíky, okolo kterých jsem pak dokreslila komixové bubliny. Určitě to znáte, kočky dokáží být velmi upovídané!

Samolepky jsem si tak oblíbila, že jsem to s nimi možná i krapet přehnala. 😀 Myslím ale, že když tu a tam ujede ruka, vůbec to nevadí. Zvlášť, když se vám samolepky líbí. Pak už jsem použila jen pár ikonek v béžové barvě, které tolik neruší okolí, aby nebylo už úplně přesamolepkováno. Ikona srdíčka nad jednou z koček mi ale přišla maximálně roztomilá, takže tuto kombinaci rozhodně ještě někdy využiju.

Větší písmo, lepší upomínka

Na každý den jsem zkusila napsat jednu nejdůležitější činnost větším (kraso)písmem, abych nezapomněla. Občas tohle vizuální rozlišení pomůže, protože se důležité věci neztratí v záplavě úkolů. Tomuto layoutu by zřejmě pomohlo drobnější písmo, aby samolepky lépe vynikly.

V obdélnících mi stále zbylo dost místa pro připisování poznámek v průběhu týdne, takže bych řekla, že se toto rozložení může osvědčit i těm z vás, kteří mají povinností více. Anebo třeba píšou větším písmem. 🙂

To je pro dnešní plánování vše, ale pokud někdo využijete namísto koček téma psů, určitě nezapomeňte označit Lepikaro na fotce, ať se můžeme podívat! 🙂

Hezké (snad už konečně) jarní dny přeje
Míša

 

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Kočičáci
To chci ♥
Samolepky – Kočky – texty
To chci ♥
Samolepky – Kočičí jóga
To chci ♥
Samolepky – Květy – ikonky
To chci ♥
Samolepky – Květy – čísla
To chci ♥
Samolepky – Květy – kategorie (žlutá)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky
Napsat komentář