Publikováno

BULLET JOURNAL // Od vánočního skřítka

Vítám vás u posledního letošního článku, u článku s vánočním tématem, u článku, který div nevoní po jehličí. 🙂 Dnes bych vám ráda ukázala jeden z nápadů na vánoční bullet journal layout, který si můžete vytvořit během večera u Lásky nebeské nebo třeba Grinche. Je totiž jednoduchý, přesto však hravý a potěší milovníky kreslení. Dneska to totiž bude hlavně o něm.

Co budeme potřebovat:

  • třpytivé fixy, gelovky nebo barvy
  • tenký černý liner
  • červený a zelený brush pen
  • vánoční samolepky Lepikaro

Bullet journal seznam dárků

Jedna stránka v diáři dneska patří seznamu dárků. Já si jej vytvářím každý rok, abych měla přehled o tom, co pro koho kupuju, co mi chybí a co ještě musím sehnat. Je to docela praktický pomocník, do nějž vám jen tak někdo nenahlédne, jelikož diář máte vždy u sebe nebo zavřený na stole. Pro dnešní článek jsem zvolila seznam kreslený, který je ale velmi jednoduchý. Základem je kreslená stránka v podobě listu smotaného papíru – asi takového, jaký jsme dávali Ježíškovi za okno jako děti. Ten kreslete světlým fixem, třeba béžovým, aby působil jemně a nechal vyniknout spíše to, co do něj napíšete.

Protože jsou Vánoce, mám tendenci spoléhat se víc než jindy na třpytky a lesklé barvy. Sáhla jsem proto po Sakura Gelly Roll třpytivé červené a napsala s ní nadpis. Při každém otočení stránky se písmo krásně leskne a dodává layoutu sváteční nádech. 🙂

Seznam rozdělím na dva sloupce, přičemž jeden je určený na jména, druhý pak na názvy dárků. Pokud máte velkou rodinu nebo jste štědrý Ježíšek, můžete si na seznam vyhradit klidně i dvě strany.

Vánoční layout s číslováním naopak

Týdenní bullet journal layout pojmeme netradičně. Možná se vám to bude zdát nepraktické, avšak své kouzlo to jistě má. Mluvím o malém “adventním kalendáři”, který si snadno uděláte pomocí číslování dní pozpátku. Vždy tak hned uvidíte, kolik dní do Vánoc ještě zbývá. Jen si čísla nesmíte splést s datem. 🙂 Prvního prosince nám zbývá ještě 24 dní do Vánoc, do políčka s datem proto napíšeme číslovku 24. A každý den jedno číslo ubereme. Hračka!

Abych čísla odlišila od aktuálního data, nakreslila jsem pro ně malé rámečky v podobě trhacího kalendáře. Nakreslit jej je velmi snadné, stačí vám v podstatě čtverec s trojúhelníčkem (= ohnutou stránkou) v rohu. Dovnitř vepíšeme čísla a odpočítáváme!

Mnoho plánů? Vsaďte na méně zdobení

Když se plány hromadí, nezbývá příliš místa pro velké zdobení. Nevím, jak vy, ale já mám před Vánoci vždy napilno. Tam něco vyzvednout, tam koupit dárek a ještě uvařit! Naštěstí mi diář pomůže s organizací a vyčištěním hlavy od všech drobností, které je potřeba splnit. Pokud jste na tom podobně, napište si do diáře všechno, na co byste mohli zapomenout, a nedělejte si starost s tím, že vám poznámky zaplnily místo na zdobení. Protože když nemáte čas, ke zdobení se stejně nedostanete. A je to úplně v pořádku. 🙂

Já jsem tedy zvolila výraznější písmo v názvech dní, tentokrát anglických, a vyplnila tak prázdný prostor. Ke dním se mi vejde hodně poznámek a díky mini samolepkám Lepikaro si užiju i nějaké to lepeníčko. Chtěla jsem layout ještě trošku “zvánočnit”, a tak přidávám malý stromeček kreslený fixem do pravého spodního rohu, kam se náramně hodí.

Zůstáváme ještě u třpytek a na samý závěr přidáváme ještě trochu lesku ke stromečku. Gelovkou od Sakury jsem dokreslila zlatý řetěz a hvězdu na špičku, která je krásným zakončením diářové vánoční výzdoby.

A tím máme náš layout i seznam dárků vytvořený. Chtěla bych vám moc poděkovat za letošní čtení plánovacích článků z mého pera, ale i těch článků, které pro vás píší a tvoří další Lepikaro redaktorky. Přeji vám všem krásné Vánoce, hlavně nechť jsou klidné, pohodové, bez hádek a stresu, a třeba také trošku tvořivé nebo plánovací. Takové, jak je zkrátka máte rádi. 🙂

Ať vám to plánuje i v roce 2022 přeje z celého diářového srdce
Míša v šálku

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️


Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738