Publikováno

BULLET JOURNAL // Layout s kraftovým papírem

Zdravím kreativní a plánovací duše u nového článku, ve kterém si spolu připravíme týdenní layout s použitím kraftového papíru. Ten při tvoření používám moc ráda, protože je to jeden ze skvělých způsobů, jak zaplnit stránku v diáři, když nevíte kudy kam. Stránky tak budeme ladit do hnědé a modré barvy, používat budeme také bílou barvu.  Layout je opět na dvě strany, takže ideální řešení pro ty z vás, kteří mají plánů na každý den spoustu. Pojďme na to! 🙂

Co budeme potřebovat:

  • Hnědý kraftový papír (zbytek balicího, lepicí bloček apod.)
  • Bílý fix, bílý brush pen nebo bílou gelovku
  • Tenký černý fix a tenký hnědý fix
  • Samolepky květin Lepikaro
Bílé Posca fixy nebo Sakura gelovky jsou na kraftový papír ideální.

Náčrt layoutu

Dnes jsem vám vyfotila i úplný začátek přípravy layoutu. Vždy si ho nejprve načrtnu tužkou, vyměřím si čtverečky, případně centimetry, a podívám se, kam by se mi nejlépe hodily nápisy. Inspiraci čerpám buď na Pinterestu, Instagramu nebo ve svých starších diářích.

Jakmile mám nachystáno tužkou, pustím se dál.

V této fázi nevypadá layout nic moc. Ale zlepší se to, uvidíte!

Základ v kraftovém papíru

Teď už přichází na řadu příprava pozadí, tedy větších ploch, rámečků a nadpisů. Když používám různé materiály, jako třeba papír, začnu tím, že si útržky položím na místa, kde bych je chtěla mít. Upravím a posunu je podle potřeby a pak nalepím lepicím rollerem. Základ je hotový.

Pak přecházím ke kreslení rámečků. Ty už mám vyměřené tužkou, takže jen obtáhnu připravený obrys. Tentokrát jsem na obrysy zvolila hnědou barvu, která nepůsobí tak výrazně jako černá a lépe zapadne do celkového konceptu. V každém rámečku jsem si nechala nahoře malou mezeru pro vepsání  názvu dne – tenkým černým fixem, aby nezaniknul.

Pak jsem vzala bílý fix a pustila se do kraftového papíru. Na levé stránce je nadpis “týden 12” který jsem psala bílým Posca brush penem, pod něj jsem přidala obyčejný černý nápis pomocí lineru.
Podobně jsem postupovala na pravém listu. Vzala jsem si tenký Posca fix a udělala si tabulku pro akce, které mě během týdne čekají. Pod něj mi zbylo místo ještě na malý sleep tracker, který jsem vytvořila také pomocí bílého fixu.

 Zdobíme layout samolepkami

Nakonec přichází zdobení. Hurá! Vzala jsem si na pomoc květinové samolepky Lepikaro v modro-hnědých barvách, aby mi hezky sedly ke kraftovému papíru. Nalepila jsem je spíše do rohů, kde nepřekáží poznámkám.

Kraftový papír vpravo nahoře jsem také doplnila o samolepky. Použila jsem poloprůhlednou pásku s květy a k ní hnědé kolečko se vzorem. Tento detail je na celé stránce můj nejoblíbenější! Základ i zdobení máme připravené, teď už stačí jenom plánovat. 🙂

Máte ozdobeno? Můžeme plánovat!

Své plány jsem nakonec sepsala černým fixem. Vejít se do připravených boxů pro mě nebyl problém, vzhledem k tomu, že tolik plánů na každý den nemám. Na hnědý papír jsem pokračovala v psaní bílou barvou, můžete však klidně použít černou, pokud nemáte své psací potřeby po ruce – třeba v práci.

Při plánování můžete používat bez obav také ikonky a další drobnější samolepky, těch dekoračních už větší počet není třeba. Zbytečně by vám zabraly prostor pro poznámky a layout by nebyl tak hezky vzdušný.

To je z dnešního tvoření všechno. Snad se mi popis postupu podařilo formulovat tak, aby bylo snadné layout vytvořit. Věřím ale, že podle fotek to hravě zvládnete! 🙂

Krásné plánování a první jarní dny vám přeje
Míša v šálku

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Kvítka a vázy
To chci ♥
Samolepky – Náš týden – Pásky
To chci ♥
Samolepky – Náš rok (Červen)
To chci ♥
Samolepky – Dny 2022
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal česky, DT Míša, Samolepky