Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Layout nejen pro milovníky jógy

Namasté, milí čtenáři!

Ne, že bych byla odborníkem na jógovou praxi, spíš naopak, ale celá myšlenka a atmosféra ji obklopující mě neuvěřitelně přitahuje. Možná i proto jsem si tak zamilovala jógové a krystalové samolepky Lepikaro, které jsem použila i v tomto layoutu. Měl by působit klidně, trošku zemitě a inspirativně. Zda se to povedlo, na to se hned podíváme. 🙂 Jestli si chcete podobný layout také připravit, pustíme se do toho. Potřebovat budete jen pár drobností!

Připravte si:

  • Modrý brush pen (použila jsem Tombow 528)
  • Tenký černý fix (použila jsem Sakura Pigma Micron03)
  • Hnědý craftový papír – klidně nějaký zbytek
  • Samolepky Fáze měsíce a jóga (odkazy pod článkem)
  • Razítka textů, měsíce apod. podle chuti 🙂
  • Washi páska v modrých tónech

Začneme vrstvením samolepek

Začala jsem zdobením stránky. Jako podklad pro samolepky jsem zvolila hnědý craftový papír, kterému jsem záměrně otrhala okraje. Když zrušíte jeho ostré linie, bude celý layout působit mnohem víc přirozeně a tak trochu elegantně ledabyle. 🙂 Na základ z papíru jsem pak začala lepit další vrstvy: nejdřív modrou washi pásku, na ni samolepky s jóga pozicemi. Přes samolepky se často nebojím lepit ještě další, například washi puntíky nebo menší samolepky rostlin.

Kromě samolepek můžete ke zdobení použít i drobné kresby, jako například tenké větvičky. Stačit vám k tomu bude jen tenký černý fix.

Zdobení zlatou gelovkou

Prostor ráda zaplňuju i puntíky a hvězdičkami, což se mi sem tematicky skvěle hodilo. Vzala jsem proto zlatou Sakura Gelly Roll a okolo samolepek a papíru jsem udělala lesklé zdobení. Moc pěkně se doplňuje se samolepkami souhvězdí, které jsou součástí aršíku s měsíci. Nemusíte se bát se s nimi rozšoupnout, přes zaschlou gelovku můžete snadno psát fixem, takže vám tečky nebudou zavazet při plánování.

Doprostřed stránky jsem udělala stejný podklad, jako do levého horního rohu, na spodek stránky jsem prohodila pořadí: nejdřív větší pruh washi pásky, na něj papír, poté samolepka a razítko.

Razítka nakonec a může se plánovat!

Základ je připravený, teď jsem přešla k vepsání dní. Modrým brush penem jsem napsala čísla, která jsou sama o sobě výrazná a tučná. Názvy dní jsem proto udělala mnohem jemnější, abych celý layout vyvážila. Vzala jsem proto tenký černý fix a pokračovala s ním.

Teprve teď, když bylo hotové základní dekorování i nápisy dní, jsem mohla layout dokončit. Viděla jsem totiž, kde mi stále zbývá místo pro tvoření. 🙂 Přišel na řadu tenký fix a drobné větvičky, pak znova zlatá gelovka a puntíky připomínající hvězdy. Nakonec jsem vzala razítko s vintage psaným textem, lehce jej namočila a použila na dvou místech layoutu.

A tím bylo hotovo! Už stačilo jen naplánovat týden a připravit se na to, co další dny přinesou. 🙂 Já jsem zatím neplánovala moc dopředu kvůli nemoci, jinak by však byly dny alespoň z části plné. V průběhu týdne pak úkoly doplňuju, upravuju nebo přesouvám.

Doufám, že vás tento jóga layout inspiroval, a že mi odpustíte, že se pořád držím téhle tematiky noční oblohy. Ale když ona je tak inspirativní! 🙂

Hezké jarní dny,
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Jóga (pozdrav slunci)
To chci ♥
Samolepky – Jóga (trojúhelník)
To chci ♥
Samolepky – Fáze měsíce (krystaly)
To chci ♥
Samolepky – Fáze měsíce (souhvězdí)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, diář Míša, DT Míša, Samolepky
Napsat komentář