Ahoj u dnešního článku!
Doufám, že vás dnešním plánováním vytrhnu ze starostí posledních dní. 🙂 Připravíme si týdenní bujo layout na dvě strany a k ozdobě využijeme hlavně samolepky. Dominantou stránek pak bude květinový věneček, který si seskládáme ze samolepek, abyste nemuseli nic složitě kreslit.
Co budeme potřebovat?
- Samolepky květin (odkaz na konci článku)
- Tenký černý fix a/anebo štětcový fix
- Růžový a zelený fix, ideálně štětcový
Jak poskládat květinový věneček ze samolepek?
Při pohledu na aršík samolepek posetý květy by vás asi na první dobrou nenapadlo, že takové samolepky nemusíte používat pouze jednotlivě. I když se to nemusí zdát, samolepky můžete často „nakamuflovat“ tak, aby vypadaly jako pro kroužek stvořené.
Nejprve si do středu stránky načrtněte kroužek, který vás povede při lepení samolepek. Poté se podívejte na aršík a rozmyslete si, které motivy budete chtít použít. Ideálně si promyslete také to, kam umístíte větší a menší květy. Tato představa se může v průběhu tvoření lehce měnit, ale základní rozvržení byste měli mít „v hlavě“.
Když začnete lepit, dejte pozor na to, abyste samolepku pouze lehce přiložili k papíru. Nechte ji zkrátka trochu odstávat od povrchu (viz obrázek dole), abyste ji v případě nutnosti mohli snadno odloupnout a přemístit. Takto si postupně oblepte celý kroužek. Pokud se vám něco nezdá, máte šanci samolepky trochu přeházet nebo vyměnit, popřípadě někam dodat menší lísteček nebo květinu.
Až teď lepte!
Jakmile si budete jistí, že jste s výsledkem spokojení, můžete samolepky přitlačit k papíru. Všimněte si také, že samolepky mají okolo motivu ještě malý bílý okraj. Nebojte se tedy samolepky tímto okrajem překrývat, aby nebyly zbytečně daleko od sebe, což by nevytvořilo souvislý tvar.
Dovnitř kroužku můžete napsat oblíbený citát, měsíc nebo jej ponechat prázdný pro elegantnější vzhled.
Hlavní motiv už máme, nyní můžeme přejít k datování. Okolo věnečku veďte linky k jednotlivým dnům. Tento layout je ideální k dělení na 6 částí. Pokud rádi plánujete na sobotu a neděli zvlášť, musíte si layout rozdělit jinak, případně zvolit jiný typ. Já ráda dávám víkend do jednoho políčka, protože to většinou moc aktivit nemám. 🙂
Na názvy dní můžete použít samolepky a pro napsání čísel použijte dvě barvy, které ladí s vámi vybranými samolepkami. Pokud budete používat květinové samolepky Lepikaro, bude se vám do layoutu hodit zelená, růžová, žlutá nebo světlejší červená.
Předkresleno máme, můžeme vyplňovat!
Proč plánovat do diáře za dob karantény?
Možná se ptáte, co si zapisovat do diáře, když sedíte doma v home office, hlídáte děti nebo se prostě jen díváte na televizi a snažíte se odpočívat. Odpověď je snadná. Plánováním a tvořením diáře se dokážete slušně zabavit, třeba i na pár hodin. Zároveň budete mít příležitost zamyslet se nad tím, co byste v následujícím týdnu rádi udělali. Pokud si své činnosti naplánujete, nedostanete se do svízelné situace, kdy se vám nudou absolutně nic nechce. 🙂
Při práci z domova je také důležité plánovat, ačkoliv se to nezdá. Vymezte si čas, kdy se vám nejlépe pracuje – v domácím prostředí bude chtít vaše hlava pracovat jinak. Přizpůsobte se tomu, pokud můžete. Budete mnohem více produktivní. V rozpoznání toho, kdy dokážete být nejvíce aktivní, vám mohou pomoct různé bullet journal trackery, jako je habit tracker nebo time log, do nějž si zaznamenáváte činnosti a jejich trvání po celou dobu dne.
Naplánovat si můžete také:
- Čas s dětmi – kdy je čas na společné hraní?
- Vyučování dětí – kdy si s dětmi sednu na matiku?
- Televize – V kolik jde můj oblíbený pořad?
- Práce – kdy budu pracovat a kdy si dám pauzu?
- Tvoření – zavedu si večerní rituál s diářem?
- Self care – úprava nehtů, pleťová maska, vana a víno!
- Cvičení – jakmile si jej zaznamenáte, není cesty zpět
- Nákup – co uvařit a co k tomu potřebuju?
A to je z mé strany pro dnešek všechno. Děkuju za přečtení a přeju vám hodně zdraví, pevné nervy a spoustu chuti do tvoření!
Vaše Míša
Co dělám:
Bullet Journal, plánování