Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Jak se nebát větších samolepek

Krásný prázdninový měsíc!
Doufám, že si léto užíváte plnými doušky, ať už máte dvouměsíční volno nebo ne. Pokud se vás prázdniny stále týkají, možná, že váš diář není v takové pohotovosti, v jaké je normálně. Léto je pomalejší, línější a úkolů máme o něco méně. Pokud se však nechcete vzdávat zdobení diáře, nemusíte zoufat – méně úkolů znamená více místa pro tvoření. 🙂

Dnešní layout bude týdenní, laděný do růžové a béžové barvy a bude inspirovaný indiánským boho létem. Právě proto použijeme samolepky z Boho kolekce, které v sobě kombinují jemné barvy a motivy květin, lapačů snů nebo drahokamů. Pokud máte strach z barevných obrázkových samolepek a říkáte si, že s nimi bude váš diář vypadat přeplácaně, čtěte dál. Ukážeme si, že to jde i jemně.

Co budete potřebovat?

  • samolepky z kolekce Boho
  • tenký černá fix a černý brushpen
  • světle růžový fix nebo brushpen

Nebojte se větších samolepek

Jestli se vám obrázkové samolepky líbí, ale vždy se je bojíte použít, aby váš diář nevypadal jako jedna velká omlovánka, tak mám pro vás několik tipů, jak takovému výsledku předejít.

1. Vytvořte si týdenní layout na dvě strany, ne na jednu. Větší prostor zajistí vzdušnější plátno nejen pro poznámky, ale také pro vaše tvoření. Mezi jednotlivými samolepkami bude více prostoru, stejně jako text. Na dvou stránkách budete mít dostatek místa jak pro zapsání úkolů, tak pro hraní si s obrázky.

2. Volte motivy světlých barev. Ty nebudou tolik vyčnívat z papíru, tím pádem ani nenadělají tolik paseky, když to s nimi přeženete. Výrazně růžové, červené nebo fialové samolepky mohou ve větším množství působit rušivě, zatímco jemně růžové, béžové a světlounce modré se na pozadí ztratí a hlavní roli bude mít stále černě psaný text.

3. Zkuste samolepky umístit nejen po okraji stránky, ale i dovnitř, mezi text. Stejně jako lidé mají tendenci držet se u okrajů místnosti, i samolepky často lepíme právě na okraj stránky. Je to taková “bezpečná zóna”. I ta se ale časem zaplní a stránka pak může vypadat jako orámovaná obrázky, namísto toho, aby působila hezky. Zkuste samolepku vlepit vedle nadpisu dne nebo k některému z úkolů. Rozbijete tak onen rámeček, který pak ze stránky dělá nehezký obdélník s jasně danými hranicemi.

Jak na layout

Rozvrhněte si dny tak, jak vám to nejvíce vyhovuje – já jsem zvolila horizontální rozložení a na každou stránku jsem umístila 3 dny. Vlevo pak ráda nechávám prostor pro sloupec, kam si píšu poznámky a úkoly, které zatím nemám přiřazené k jednomu konkrétnímu dni.

Název dne jsem napsala štětcovým fixem Tombow v odstínu 772, číslice jsou psané černým fixem Pentel a zbylý text pak fixem od Sakury (01). Pomocí obrázkových samolepek jsem dotvořila “atmosféru” stránky a na okraj přidala pár slov. To jen tak pro zpestření, protože textem ráda vyplňuju prázdná místa. 🙂

Nadpisy názvů dní jsem mohla napsat menší, aby stránka působila více minimalisticky. Bohužel, ne vždy se zadaří. 🙂 Každopádně je zde hezky vidět, že světle růžová barva není tolik výrazná, a proto poměrně úspěšně zachraňuje vzhled stránky, i když jsem použila větší písmo.


Jakmile do vytvořeného layoutu začnete plánovat, zkuste na psaní poznámek používat jednu barvu, ideálně černou. Váš text se tak nebude bít s výraznějšími obrázky a stánka si zachová jednotný vzhled a styl. Pokud můžete, použijte tenký fix, kterým vytvoříte tenké písmo – to opět nebude působit příliš tvrdě vůči ostatním prvkům. V jednotě je síla, pamatujte! 🙂

To, že použijete obrázkové samolepky, neznamená, že nemůžete použít už žádné jiné.  Držte se stále jedné barvy (v mém případě růžová a malinko modré) a do té laďte i samolepky. Výhodou připravených kitů samolepek je, že v nich máte vše hezky sladěné, proto nemusíte nad barvami dlouze přemýšlet. Samolepky ikonek a nápisů jsou v mém případě samozřejmostí a jak vidíte, nebojím se je používat ani v kombinaci s dalšími motivy.

Pokud se chcete vyhnout překombinovaným vzhledům a stránkám, na nichž se ztrácí váš text, tedy to nejdůležitější, vsaďte zkrátka raději na pravidlo méně je více. S tím nikdy nešlápnete vedle.

Místo samolepek můžete použít i razítka. Černobílá varianta souzní s černým textem a pomůže vám zvýraznit důležité úkoly, aniž by je zastínila svým vzhledem. Pokud však použijete samolepky podle výše zmíněných tipů, nemusíte se bát, že by se vaše úkoly a povinnosti ztratily v záplavě motivů. Fakt! 🙂

Jinak doufám, že nejsem sama, kdo se těší na nového Lvího krále! Lístky na něj sice ještě nemám, ale jakmile je něco v diáři, nejede přes to vlak. Takže pevně věřím, že mi na to pondělí ještě nějaká vstupenka zbude.

Mějte se hezky,
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Boho
To chci ♥
Samolepky – Boho (sada)
To chci ♥
Samolepky – Folk – Ikonky
To chci ♥
Samolepky – Folk – Úkoly
To chci ♥
Samolepky – Folk – Čísla
To chci ♥
Samolepky – Folk – Kategorie (světlá)
To chci ♥
Samolepky – Květy – kategorie (žlutá)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, diář Míša, DT Míša, Samolepky
Napsat komentář