Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Jak používat habit trackery

Ahoj u nového článku! 🙂

Viděli jste už nové samolepky habit trackerů a časových os? Pokud vás úplně nezaujaly, pak vězte, že se v nich ukrývá víc, než se na první pohled může zdát. Černobílý design poskytuje spoustu možností a i samotné trackery lze přizpůsobit vašemu aktuálního layoutu. Jak na to? Několik příkladů si ukážeme v dnešním článku.

Co budeme potřebovat?

  • Samolepky trackerů a časové osy (úplný seznam pod článkem)
  • Tenký fix – barevný nebo černý
  • Brushpen nebo fix na bázi vody
  • Na týdenní layout: černý brushpen, modrý brushpen, tenký modrý fix, měděnou gelovku/fix

Měsíční habit tracker

Samolepky v podobě malých kalendářů slouží pro sledování zvyků. Habit tracker můžete vytvořit i ručně, nalepení samolepky však rozhodně zabere méně času. Předem si promyslete, které zvyky nebo činnosti chcete sledovat. Pro každou pak nalepte jeden rámeček.

Pokaždé, když činnost v daný den provedete, zaznačíte si ji libovolným způsobem do políčka. Na konci měsíce vám vznikne hezký přehled toho, kolikrát jste byli na procházce, jak pravidelně cvičíte nebo zjistíte, jestli náhodou nepijete až příliš kávy. 🙂

Habit tracker a zdobení?

Políčka můžete vybarvovat různými způsoby. Ať už zvolíte barevnou nebo černou variantu, vždy máte několik možností: můžete dělat jednoduchou tečku, přehledný křížek, vyplnit políčko a nebo do něj udělat malý obrázek, třeba srdíčko.

Co se týká nadpisů, také na ně můžete použít samolepky, popřípadě si ke každé tabulce nalepit ikonku, jak to vidíte na obrázku. Myslím, že třeba sklenice vína k diplomce perfektně sedí. 😉 Každý měsíc můžete použít jiné barvy, sladit vše s nadpisem nebo celým tématem měsíce.

Pro bullet journal jsou tyto trackery jako dělané (a taky že jsou!), využijete je ale i v datovaných diářích. Zvlášť díky tomu, že jsou drobné a nezaberou příliš místa.

Týdenní habit tracker

Tento typ trackeru najdete v malém obdélníku se sedmi políčky – pro každý den jedno. Týdenní habit tracker je ideální pro nalepení na stránku týdenního přehledu, popřípadě ke kalendáři. Opět nezabírá téměř žádné místo a sledovat v něm můžete podrobnější návyky, například pití 2 litrů vody denně, meditaci, drobné domácí práce nebo třeba sdílení příspěvků na sociální sítě.

Se zdobením je to velmi podobné jako u měsíční verze. Přidat můžete ikonku nebo třeba samolepku květin jako já. Vyznačování políček pak zase snadno přizpůsobíte barvě týdne.

A kdybyste odstřihli názvy dní, můžete tento rámeček použít i na způsob denního trackeru, nebo třeba jako sledování vypitých sklenic vody. 🙂

Týdenní layout s časovou osou

Ani dnes nevynecháme tip na týdenní layout – tedy rozložení stránky. Abych vám však ukázala i využití proužku s hodinami, přizpůsobila jsem mu dnešní stránku. V první řadě je třeba počítat s tím, že si budete muset vynechat více místa. Pokud jste zarytými zastánci jednoho týdne na jedné straně, nebude to nic pro vás. V opačném případě se vám ale objevuje možnost ještě přesnějšího plánování.

Časovou osu nalepte na stranu pod nadpis a datum dne. Políčka samolepky sedí na čtverečky (blok Leuchtturm 1927, A5), takže zapisovat můžete přímo k jednotlivým časům na řádek, popřípadě si můžete vytvořit jednoduchou přímku jako já – aby byl úkol napsaný dál od osy a vše tak bylo čitelnější.

A zase je tu mé oblíbené stříhání! Pokud víte, že nepotřebujete osu začínat v 7 hodin, ale v 9, ustříhněte přebytečná okénka. Stejně to funguje i s hodinami večerními. 🙂 Osa pak zabere méně místa.

Výhoda bílého pozadí

Samolepky mají čistý, černobílý design, ale papír, na kterém jsou natištěné, je snadno popisovatelný. Samolepky, ať už časové osy nebo trackerů, tak můžete snadno vybarvit. Já jsem vyzkoušela světle modrý přechod a myslím, že to vypadá skvěle. 🙂 Jen bych doporučila světlejší odstíny, protože pod tmavě modrou nebo červenou by mohla čísla zaniknout.

Okolo nápisů dní jsem udělala malé větvičky pomocí tenkého fixu Monami Plus Pen 3000 a ozdobila je černými a měděnými tečkami. Na měděnou jsem použila Sakura Gelly Roll gelovku.

A tím je naše plánování u konce. Doufám, že jsem vám dokázala, že i obyčejně vypadající samolepky mohou diář oživit, a především mu dodat tolik potřebnou funkčnost. Všechny použité samolepky najdete níže. 🙂 Děkuju vám za přečtení a těším se na vás příště!

Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Měsíční zvyky
To chci ♥
Samolepky – Hodiny
To chci ♥
Samolepky – Týdenní zvyky
To chci ♥
Samolepky – Jarní nálada
To chci ♥
Samolepky – Jarní nálada – Ikonky (tmavé)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, diář Míša, DT Míša
Napsat komentář