Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // I černobílý layout může být kreativní!

Zdravím všechny plánovače! 🙂
Dneska se podíváme na zoubek jednomu druhu bullet journal layoutů, které se v mém diáři téměř neobjevují. Ano, je to ten černobílý. Je to vlastně docela paradox, protože co se týká mého oblečení, tam černá převažuje. V diáři si tu barevnou nevyřáděnost asi kompenzuju, a proto na černobílé layouty téměř nemyslím. Už dlouho jsem ale nějaký chtěla vyzkoušet a konečně se k tomu naskytla příležitost – Lepikaro totiž přišlo s krásnými černobílými samolepkami, do kterých jsem se zamilovala. Zvlášť do aršíku Celestial, ale to předbíhám. Takže hezky od začátku… 🙂

V dnešním článku bych vám chtěla ukázat, že černobílý layout není nuda, a že to vůbec neznamená jen využití černého fixu. Dejme se do práce!

Co budeme na černobílý layout potřebovat:

  • tenký černý liner a malý černý brush pen
  • černobílé samolepky Lepikaro
  • samolepky ve stylu fotek, pokud máte
  • washi pásky v jakémkoliv vzoru, ideálně černobílé
  • 4 hlavní ingredience, které vám teď představím 🙂
Samolepky Celestial jsou moje nejoblíbenější z celé nové kolekce!

INGREDIENCE 1: Zajímavé číslice

Protože budeme pracovat jen s jedinou barvou na celé stránce, musíme si poradit se zdobením jinak. Ideální budou alespoň dvě tloušťky fixu, například jeden liner a jeden brush pen, a také trošička fantazie. Namísto obyčejného napsání číslic si s nimi můžeme trochu vyhrát – já jsem zvolila baculatou variantu číslic, do kterých jsem ještě udělala několik čárek ve stylu stínování. Pomůže je to odlišit od názvů dní, od případných kreseb a také od samotných poznámek.

Číslice můžete také nalepit, což opět dodá rozměr navíc, zachová černou barvu a pomůže jim vyniknout.

INGREDIENCE 2: Různé typy písma

Podobně jako u číslic, také u písma myslíme trošku kreativně. Já například vím, že své poznámky píšu malým tiskacím písmem. To tedy potřebuju odlišit od zbytku, aby se mi poznámky nepletly s názvy dní nebo třeba s vepsanými ozdobnými citáty. Pro nápisy dní jsem tedy zvolila kaligrafický typ písma, které jsem napsala malým štětcovým fixem (Marvy, Le Pen Flex).

Přestože budou na stránce 3 druhy písma, díky jedné barvě nebude výsledek přeplácaný. Naopak, vše udrží hezky pohromadě.

INGREDIENCE 3: Něco do pozadí

Aby dekorování stránky nebylo jen o písmu, vyplníme pozadí některou z vybraných washi pásek nebo třeba útržkem craftového, případně černého papíru. Washi pásky bych volila s jednodušším potiskem, jako je mřížka nebo tenký lineární vzor, který nebude tolik rušivý. Pokud to však do vašeho layoutu sedí, samozřejmě klidně sáhněte po jakékoliv pásce, na kterou máte náladu. Nebo kterou máte zrovna po ruce… 🙂

Já jsem zvolia dvě washi pásky, černou a bílou, které jsem lehce překryla přes sebe a připravila si tak plochu pro nalepení samolepek. K těm si zrovna povíme něco víc.

INGREDIENCE 4: Černobílé samolepky

A konečně se dostáváme k samolepkám. 🙂 Já jsem použila černobílé samolepky Lepikaro, které mají rozmanité lineární motivy a hlavně – motivy s maličko čarodějnou tematikou. Ručky, kouzelné kameny, hvězdy, měsíce, můry…! To já prostě můžu. Proto jsem s nimi tentokrát nešetřila a nalepila je, kam to šlo. Protože jsou černobílé a poměrně jednoduché, nemusela jsem se tolik bát, že to přeženu, jako by tomu mohlo snadno být u těch barevných.

Abych stránku ještě o něco víc zaplnila, vytáhla jsem jednu ze svých oblíbených zbraní, tedy samolepku ve stylu fotky na washi papíře. Ráda je používám jako pozadí, na které dál vrstvím washi pásky a další samolepky. Stejně tak jsem to udělala i teď a na fotku nalepila hvězdičky, které se tam podle mě dokonale hodí. Obrázek je realistický, zatímco kreslené hvězdy mu dodávají menší odlehčení.

A černobílý layout máme na světě!

A to je vlastně snad vše, co potřebujete k úspěšnému vytvoření černobílého layoutu, aby to nebyla nuda. 🙂 Přidat můžete také razítka, podobně jako já, a vyhrajte si s písmem nebo třeba kresbami, pokud rádi kreslíte černým fixem. Myslím, že to bude vypadat dokonale!

Doufám, že se vám dnešní návod líbil a že jej využijete třeba při příštím plánování. Já se na vás těším zase za měsíc, nejspíš zase s nějakou hezkou barvou. 🙂

Krásné letní dny přeje
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Celestial
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #2
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #3
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #4
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #5
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #6
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #7
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, DT Míša
Napsat komentář