Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Dorůžova aneb Jarní snění

Ahoj!
Dnešním článkem o týdenním bujo layoutu mám v plánu zvednout vám náladu a inspirovat vás k bullet journal tvoření v jarních barvách. Já jsem tentokrát použila růžovou, ačkoliv jsem úplně netrefila odstín. Ale o tom víc později. 😀 Dnešní layout je jednoduchý, jednostránkový a jednoduše jarní. Tak pojďte mrknout!

Budete potřebovat:

  • Samolepky fáze měsíce a květiny
  • Růžový fix ve dvou odstínech – tmavší a světlejší
  • Hodně světlý šedý fix nebo brush pen
  • Černý liner a/nebo brush pen (použila jsem Sakura Pigma Micron a Pentel Brush Sign Pen)
  • Zlatou gelovku (já jsem použila Sakura Gelly Roll)

samolepky měsíce

Protože je layout rozložený na jednu stranu, není tam až tolik místa pro poznámky k jednotlivým dnům. Pro moje potřeby to stačí, ale pokud byste potřebovali víc, snadno si vše roztáhnete na stránky dvě.

Začala jsem růžovými ovály, do kterých jsem pak napsala dny. Vedle sebe jsou vždy dva, pod sebou pak tři, což vychází na všech pět pracovních dní + jedno políčko pro víkend. Zvolila jsem růžový fix Crayola Super Tips, ale musím říct, že tenhle odstín je na můj vkus až moc žvýkačkový. Příště bych zvolila světlejší nebo více zastřenou variantu.

Odpočítala jsem od nadpisu 10 teček a na poslední udělala tenkou linku tmavším odstínem růžové – fixem Marvy Uchida v odstínu Pale Mauve. Ten barvy trošku utlumil.

crayola fix

Nenápadně napsaný datum

Klasickým černým brush penem jsem pak vepsala názvy dní, ale tentokrát jsem k nim nepřidala číslo. Možná jste si všimli, že to je tentokrát napsané jinde. Vzala jsem hodně světlou šedou ve fixu od Kuretake a datum napsala vždy do pravého spodního roku políčka. Přišlo mi to jako zajímavá změna a věděla jsem, že v případě potřeby přes číslo můžu i psát černým fixem, protože to hezky vynikne.

Musím říct, že se mi to hodně zalíbilo, takže to určitě ještě vyzkouším. Ten nápad navíc nepřišel z nějakého jiného obrázku, ale prostě mě najednou něco osvítilo a nový  prvek byl na světě. 😀

Jak napravit barevnou chybu

S takto jednoduchým základem přišel čas na dekorace. Protože jsem viděla, že růžová je opravdu hodně výrazná, bylo potřeba použít světlejší samolepky. Ty v krémových odstínech s měsíci a kdytkami byly skvělou volbou. K celkovému barevnému ladění se hodily, ale maličko ho stáhly dolů, kam jsem potřebovala.

Takže tip pro vás: Pokud to občas přeženete s barvou nebo zvolíte špatný odstín, zachránit to mohou světlejší/tmavší samolepky nebo washi pásky. Občas se stane, že se vám stránka líbit nebude ani po úpravách, ale tak to chodí a žádná “chyba” rozhodně není zbytečná. Příště už budete vědět. 🙂

Kromě samolepek jsem ke zdobení použila malé hvězdy a tečky černým fixem, které jsem nakonec doplnila ještě metalickými zlatými tečkami s pomocí Sakura Gelly Roll. K celému tomu měsíčnímu tématu se to, myslím, dobře hodí.

Během týdne jsem pak už jen plánovala černým tenkým fixem a občas použila samolepku z aršíku  To dám!, který v sobě má plno malých užitečných motivů, jako jsou šipky, rámečky nebo fajfky. Aršík, který aktuálně používám si často zakládám do diáře nebo ho nechávám na stole, abych ho měla po ruce a mohla ho každý večer použít.

Doufám, že jsem vás naladila na růžovou jarní vlnu a že třeba některých z mých bullet journal tipů vyzkoušíte při svém vlastním plánování. 🙂

Mějte se hezky a těším se na vás u příštího článku,
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – To dám!
To chci ♥
Samolepky – Fáze měsíce (květiny)
To chci ♥
Samolepky – Boho – Úkoly
To chci ♥
Samolepky – Květy – úkoly
To chci ♥
Samolepky – Jarní nálada – Čísla (světlé)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, DT Míša
Napsat komentář