Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Denní bullet journal plánovač

Klasickému bullet journal plánování po týdnech se věnuji poměrně často a vlastně je to můj nejoblíbenější způsob zapisování úkolů. Světe div se, jde to ale i kapku jinak. 🙂 Dnes jsem si proto připravila článek o tom, jak lze bullet journal využít na způsob stolního plánovače. Stačí si jej jednoduše překreslit – ale vezmeme to hezky postupně.

Dnes budete potřebovat:

  • Vědět, co během týdne potřebujete zaznamenávat nejvíce (schůzky, telefonáty, úkoly, projekty…)
  • Jednu barevnou fixu/ brush pen
  • A pár samolepek pro zpříjemnění plánování 🙂

 

Pro ukázku jsem zvolila dva typy layoutů: jeden s opravdu velkým prostorem na úkoly (vlastně to do list), druhý potom členěný podle hodin. Každý typ je lepší pro někoho jiného a vlastně záleží jen na tom, co vy osobně preferujete, případně jakou práci děláte. Pokud máte během dne hodně schůzek, online hovorů nebo telefonátů, zřejmě přijde vhod vědět, kdy vám zbývá volná hodinka na práci nebo oběd. 🙂

Bullet journal plánovač č. 1: Dlouhý seznam úkolů

Začněme ale layoutem se seznamem úkolů.

Stránku jsem rozdělila na dvě poloviny – jedna slouží pro úkoly, druhá pro menší oddíly věnované těm věcem, které potřebujete plánovat. Jednotlivé řádky v to do listu jsem odlišila světlým barevným fixem – psát je možné jak do barevných, tak čistých polí. Pokud budete psát jen do barevných, jednotlivé úkoly budou čitelnější a lépe se v nich zorientujete. Pokud budete potřebovat víc místa, využijete i zbývající prostor.

Prvky pro snazší organizaci času

Vpravo jsem vybrala několik pro mě nejdůležitějších prvků, které mi pomáhají v plánování:

  • PRIORITY – Určí vám tři úkoly, které musí být daný den hotové, i kdyby trakaře padaly. 🙂 Budete hned vědět, čemu se věnovat, aniž byste se zasekli na méně urgentních povinnostech.
  • POZNÁMKY – Někdy zkrátka potřebujeme zapsat i něco jiného než jen úkoly. Jakýkoliv nápad, poznámka, myšlenka, to všechno patří sem.
  • NA ZÍTRA – Pomáhá v plánování priorit a úkolů na následující den, případně usnadní ranní rozhodování, na čem začít pracovat. Také utřídí myšlenky a zklidní hlavu před spaním.
  • JSEM VDĚČNÁ ZA – Malý deník vděčnosti, který rekapituluje den a naladí vás na pozitivní notu.

 

Bullet journal plánovač č. 2: Plánování podle hodin

Druhý layout, jak už jsem zmínila, obsahuje kratší seznam řazený podle hodin.
Podobným způsobem je rozvržená spousta klasických diářů, proto se nebojte tento typ plánování uplatnit v bullet journalu, pokud vám vyhovuje. Není třeba se jej vzdávat! 🙂 Věnovat mu můžete dokonce větší prostor, než jsem zde udělala já. Opět platí – řiďte se vlastními potřebami a náplní dne.

Co dál zapisovat?

Napravo vám pak zůstane prostor pro další drobnosti, kterými si můžete udržet přehled o vašich denních aktivitách. Pro inspiraci jsem vybrala odlišné druhy, které by se vám mohly hodit:

  • PITNÝ REŽIM – Pokud s pitím válčíte stejně, jako já, mohlo by vás uspokojit odškrtávání políček za každou vypitou sklenici/ 200 ml/ litr a podobně. Svou tabulku budete mít na očích a připomenete si, že nastal čas na pár loků. 🙂
  • MAILY a HOVORY – Komu odepsat, kdo má zavolat nebo s kým potřebujete mluvit? Někdy je těžké si vše zapamatovat. Díky jednoduchému seznamu to však budete mít hezky černé na bílém.
  • NÁKUPNÍ SEZNAM – V hlavě nemůžeme držet všechno. A není nic snazšího než si sepsat rychlý nákupní seznam, který se postará o to, že vám při přípravě večeře nedojde cibule. Nebo mléko. Nebo chleba. 🙂

 

Místo pro poznámky považuju za důležité, proto nechybí ani zde, stejně jako priority. Nahradíte jej však jakýmkoliv jiným políčkem, které vám vyhovuje ve stolním plánovači, který se vám líbil v papírnictví. Anebo který jste už vypotřebovali.

Bullet journal je skvělý v tom, že si jej velmi snadno přizpůsobíte tomu, co vám vyhovuje. A u plánovačů to platí zrovna tak.

Využít ke zdobení můžete samozřejmě i samolepky! Já jsem tentokrát použila krásné domečky z aršíku Boho vesnička a pak několik malých nápisů. Ty ráda lepím na pozadí washi pásek nebo dalších samolepek, protože na nich hezky vyniknou a oddělí se od zbytku.

Doufám, že jsem vám udělala radost malou změnou v tématu článku. Ráda bych totiž, abychom si připomínali, že bullet journal není jen o kreslení, kalendářích a týdenních layoutech, ale hlavně o tom, co nám pomáhá organizovat čas. A pokud to jsou pro vás plánovače, ale kouzlu bujo nemůžete odolat, bude kombinace těchto dvou plánovacích titánů naprosto ideální. 🙂

Pohodový začátek podzimu vám přeje
Míša v šálku 🙂

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Boho vesnička
To chci ♥
Samolepky – Bujo washi
To chci ♥
Samolepky – Kvítka a vázy
To chci ♥
Samolepky – Něžná zahrádka (ikonky)
To chci ♥
Samolepky – Něžná zahrádka (sada, 5 ks)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky
Napsat komentář