Publikováno

BULLET JOURNAL // Abstraktní layout

Minule to bylo minimalistické, dnes se podíváme na bujo layout, který je naopak barevný a plný tvarů. Abstraktních tvarů! Inspirací mi byl aršík samolepek, podle kterého jsem vybrala motivy i barvy. O tom ale až za chvíli. 🙂 Nejprve se pojďme podívat, co budeme dneska potřebovat.

Připravte si:

  • barevné samolepky různých tvarů
  • fixy ve třech barvách, které k sobě ladí
  • tenký černý fix

Bujo layout v abstraktních tvarech

Tentokrát nebude potřeba pravítko – naopak! Dnes je layout opravdu jednoduchý a jakékoliv nedokonalosti jsou v něm vítány. Ať už vás napadnou jakékoliv tvary nebo ať se vám povede jakkoliv zahnutá linka, vše je vlastně správně. 🙂

Začneme vytvářením pozadí, na kterém pak budeme pracovat. Načrtněte si, kde přesně chcete své tvary rozmístit a jak budo zhruba vypadat. Aby byla stránka vyvážená, zakomponujte větší obrazce na tři místa a případně doplňte menšími, když bude třeba. Nezapomeňte, že lichý počet vypadá často lépe.

Barvy vyberte podle aršíku

Je čas na barvy. V jakých tento bujo layout uděláme? Volba se tentokrát odvíjí od vybraného aršíku samolepek. Já jsem se řídila aršíkem Vintage, který obsahuje prvky především v oranžové a zelené barvě. Vybrala jsem si proto co možná nejpodobnější oranžový a zelený Crayola Super Tips fix a doplnila ho o třetí barvu – žlutou.

Tu vybírám hlavně proto, že chci layout veselý, hravý, trošičku inspirovaný sedmdesátými léty. A také se mi barva hodila ke dvěma prvním vybraným.

Pomocí fixů jsem nakreslila vlnky a “divnotvary“, jak jim s oblibou říkám, a vybarvila je. V ideálním případě je lepší vybarvovat jedním směrem, aby vám fixy neudělaly na stránce nehezké tahy sem a tam – jako v mém případě. 🙂

Linky a vlnky všech tvarů

Jakmile mám připraveno, vezmu tenký černý fix a po obvodu obrazců napíšu pár malinkých textů. Třeba “hello shapes” nebo “think abstract” a podobně. Je to drobnost, kterou můžete vynechat, já však pomocí nápisů moc ráda zdobím.

Abych zachovala barevnou škálu, napsala jsem stejnými fixy také čísla. Jedno je vždy pouze obrys, druhé je vyplněné. Černým tenkým fixem (č. 003) jsem pak dokreslila jemný obrys každého čísla, který však záměrně přesahuje jeho okraje. Myslím, že to krásně doplňuje celkovou myšlenku layoutu, jen ta osmička se mi tolik nepovedla. 🙂 Nevadí, jedeme dál!

Samolepky z aršíku vintage

Ptáte se, kdy bude čas na samolepky? Ano, právě teď! Vybírám jen několik větších obrázků, aby se moc nebily s nakreslenými vlnkami. Naštěstí tento aršík nabízí spoustu pidi abstraktních vzorů, které se daly krásně využít v celém prostoru tak, aby do něj krásně zapadly.

Samolepky jsem umístila náhodně na stránku, ale tak, aby pak nepřekážely psanému textu. Najdete je proto hlavně po okrajích. Některé jsem překryla přes sebe, hlavně tam, kde se tvary vzájemně nerušily.

Tři dny na stránku = spousta místa pro poznámky

Máme připraveno, je čas plánovat. Protože jsou na celé straně jen 3 dny, místa pro poznámky je vskutku požehaně. Můžete se proto bez obav rozepsat a během celého týdne klidně postupně přidávat úkoly, aniž byste si museli příliš hlídat prostor. Pokud však místa nepotřebujete tolik, pohodlně na stránku vepíšete i pět dní.

Doufám, že se vám dnešní hravá inspirace líbila a pokud budete podle návodu tvořit i ve svém diáři, nezapomeňte nás označit třeba na Instagramu! 🙂

Krásné jarní dny přeje
Míša

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️


Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738