Publikováno Napsat komentář

VYTVOŘENO LÁSKOU 💖 // Stolní kalendář (+ VIDEO)

Krásné čtvrteční odpoledne 😊 Když jsem přemýšlela, jaký další tip na dárek pro naše milované ti ukážu, napadl mne způsob, jak si z pár věcí vyrobit vlastní stolní kalendář! Tak pojďme na to!

Základ kalendáře

Jako základ kalendáře jsem použila kartonové desky na výrobu fotoalba. Kartony jsem si obalila papírem z kolekce KDYŽ JSME SPOLU, konkrétně papírem FLEKY. Pomocí kleští jsem si udělala do kartonů dírky a kartony spojila trojkroužkem, který bude zároveň sloužit jako “otáčecí mechanismus”. Ze zbytku papíru jsem si uřízla pruh široký 4 cm, který jsem si po stranách ohla a slepila. Proužek jsem seřízla na délku 14 cm a výsledná šířka pak byla 2cm. Na obou krajích jsem proužek jednou ohla po 3 cm. Na pohledovou stranu obou desek jsem ke kraji na prostředek jsem nalepila “chytací” stranu suchého zipu. “Chlupatou” stranu jsem nalepila na proužek k ohybu tak, aby se suchý zip spojil s deskami. A máme hotovo!

Obsah kalendáře

Na stránky do kalendáře jsem si nařezala bílou čtvrtku na obdélníky 11 x 16 cm (o 1 cm menší než jsou desky). Potom jsem si seřízla kalendářové kartičky zvrchu i ze spodu o 1cm. Fotky jsem si vytiskla velké cca 7cm a nechala jsem jim jemný bílý okraj. Poté jsem si vzala sadu kartiček 6×4 z kolekce KDYŽ JSME SPOLU … no vlastně celé jsem to lepila jen z této kolekce 😁 … ze sady jsem si vybrala kartičky s pozadím a nalepila je na střed bílých obdélníků. Ve videu je vidět, že jsem si bílé obdélníky nejprve proděravěla a pak lepila kartičky a opět proděravěla, což byla práce navíc. Tobě stačí proděravět až po nalepení kartiček. Na každou stránku jsem pak nalepila na jednu stranu kalendářní kartičku a vedle fotku. To jsem pak zdobila papírovými ozdobami a kartonovými ozdobami. Kalendáře a fotky jsem střídala. Při zdobení si dej pozor na ozdoby, aby moc nevyčuhovaly na vrchní straně, stránky se tak budou hůř otáčet. Na to jsem tolik nemyslela a tak březnová stránka se otáčí hůř.

A tady je video z postupu a prohlídka kalendáře 😊

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Kolekce – Když jsme spolu
To chci ♥
Kartičky do fotoalba – Měsíce 2021 (Design A, 3×4)
To chci ♥
Kartičky do fotoalba – Když jsme spolu (Design A, 6×4, II. jakost)
To chci ♥
Kartonové desky (17 x 12 cm, 2 ks)
To chci ♥
Trojkroužek – Černá (25 mm)
To chci ♥
Suchý zip (sada 2 ks)
To chci ♥
Papírové ozdoby – Vyrob si přání (Jen tak)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: české kartonové ozdoby, DT Bára, inspirace, Samolepky, Tip na dárek, Vytvořeno láskou
Napsat komentář