Publikováno

VYROBENO S LÁSKOU // FOTORÁMEČEK

Je tu další středa a s ní čas na nový článek o lepení 🙂

Dnes jsem si pro vás připravila něco netradičního. Pomalu se nám blíží Vánoce a je tedy nejvyšší čas začít pracovat na ručně vyrobených dárcích. Pokud nevíš, čím obdarovat babičku anebo kamarádku, kterou by potěšil dárek od srdce s kouskem tebe, je tohle přesně pro tebe. Já si pro svou kamarádku letos připravila fotorámeček, do kterého si může dát fotku s rodinou a pověsit si ji doma na zeď.

Nejdůležitější je vybrat si materiály, ze kterých budeš vyrábět. Pokud nemáš talent na kombinování, aby vše dobře barevně ladilo, doporučuji vzít materiály z jedné kolekce. Ty už jsou barevně sladěné a vše ti pak půjde snadněji. Já si vybrala kolekci Odpoledne v zahradě.

Jelikož ráda lepím ve vrstvách, zvolila jsem pro dárek hluboký rámeček (třeba Sannahed z IKEA). Tento typ rámečků ma předsazené sklo a můžeš do něj vyrobit 3D layout. Na začátku jsem rozebrala rámeček a na papír si obkreslila vnitřní rozměr rámu, abych lepila na plochu, která do rámu po vsazení hezky zapadne a nikde mi nic nebude přečnívat. Můj rám má vnitřek 21,5 x 21,5 cm. V tomto rozměru jsem si ustřihla podkladový papír, na který budu lepit.

Hlavním 3D efektem v mém fotorámečku jsou rozevřená dvířka, ta jsou vytvořena ze dvou poskládaných pruhů papíru. Nejříve jsem z papíru se srdíčky ustřihla dva pruhy o velikosti 21,5 x 6 cm. Ty jsem si narýhovala na tři části o šířce 1, 4 a 1 cm, jak můžeš vidět na fotce.

Jednu stranu přehneš nahoru, druhou dolů a vlepíš na okraj podkladového papíru. Doporučuji poté hned vyzkoušet, zda jsi správně měřila, a zkusit to vložit do rámu. Z růžového papíru jsem ustřihla také dva pruhy, tentokrát o rozměru 21,5 x 4 cm. Ten jsem si narýhovala už jen na dvě části o šířce 1 a 3 cm. Oba papíry jsem pak slepila do takové harmoniky, která hezky drží v prostoru. Doporučuji k lepení použít lepidlo v rolleru, nanáší se přesně na místo a nestane se ti, že by se papír slepil jinde než má.

Na podklad pod “dvířka” jsem vlepila vellumový papír s odtrženým okrajem a ozdobila samolepkami, abecedou, papírovými ozdobami a kartonovými výseky. Na závěr jsem přes dvířka přilepila rámeček, na který se nalepí fotka, a ozdobila nápisy. Při lepení nápisů dávej pozor, abys je přilepila pouze k okraji rámečku a zůstal prostor pro zasunutí fotky.

Všechny ozdoby jsou lepeny pomocí 3D lepicí pásky, které všemu dodají výsledný plastický efekt. Někdy můžeš nalepit i dvě vrstvy na sebe, když chceš něco extra vyzdvihnout.

Na závěr jsem hotový layout vlepila doprostřed kartonové pasparty, která byla součástí rámu. Zajistí se tím, že layout bude ukotvený a nebude se v rámu volně pohybovat. Zbývá zasunout do rámu, přiklopit zadní panel a je hotovo 🙂

Doufám, že tě můj návod na fotorámeček inspiroval a zkusíš něco podobného. Dárky od srdce pod stromečkem potěší nejvíce 🙂

 

 

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Abecední samolepky s diakritikou – Odpoledne v zahradě (tmavě modrá)
To chci ♥
Kartonové výseky – Odpoledne v zahradě
To chci ♥
Papírové ozdoby – Odpoledne v zahradě
To chci ♥
Samolepky – Odpoledne v zahradě
To chci ♥
Scrapbookový papír (12×12) – Odpoledne v zahradě – Puntíky
To chci ♥
Scrapbookový papír (12×12) – Odpoledne v zahradě – Srdíčka
To chci ♥
Scrapbookový papír (12×12) – Odpoledne v zahradě – Světle béžová
To chci ♥
Scrapbookový papír (12×12) – Odpoledne v zahradě – Větvičky (Průsvitný pauzák)
To chci ♥
Scrapbookový papír (12×12) – Odpoledne v zahradě – Štítky
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: DT Janča, inspirace, Návod, Scrapbooking, Vytvořeno láskou