Publikováno Napsat komentář

JAK NA // Velikonoční tvoření s dětmi

Shoj všichni, konečně je cítit jaro ve vzduchu, Velikonoce jsou za dveřmi a obchody zavřené, ale dekorace si můžete vyrobit. Mám pro vás tip na snadné tvoření s dětmi, které zvládnou i menší děti a zároveň nezabere tolik času, aby u toho vydržely i děti starší. Tak pojďme na to!

Na vajíčka z barevných papírů budete potřebovat barevné papíry (vhodná příležitost využít všechny ty nasyslené papíry, co se vám už třeba ani nelíbí), nůžky, lepidlo a provázek. Začnete tím, že si tvrdý papír namalujete vajíčko, což starší děti to zvládnou samy, které následně použijeme jako šablonu.

Vajíčka klasicky obkreslíte, vystřihnete a následně je ohnete napůl. Vzorem přehýbáte směrem k sobě (vidíte na obrázku). Můj osobní tip je tvořit z několika různých papírů – výsledek je pak veselejší. Vždy na jednu přehnutou stranu naneste lepidlo a přiložte další vajíčko (dodržujte stejný směr ohybu). Pokračujte až slepíme všechna vajíčka a řeká vás spojení všech vajíček dohromady. U nás děti tvořily z šesti vajíček, ale můžete tvořit z většího i menšího množství kusů.

Před slepením celého vajíčka nezapomeňte vložit provázek a slepit poslední část vajíčka k sobě včetně oka pro zavěšení na větvičky, nebo kdekoliv v domácnosti. Na konci doporučuji vajíčko zastřihnout, aby byly okraje cca stejné – stav výsledné dekorace se samozřejmě vždy liší podle věku dítěte, které tvoří a jak moc mu pomáháte.

Tvoření s dětmi zdar a mějte krásné Velikonoce!

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Napsat komentář

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738