Publikováno Napsat komentář

SCRAPBOOKING // Pohyblivá ozdoba

Ahoj všichni, dnes bych vás ráda naučila vytvořit si jednoduchou, ale celkem efektní pohyblivou ozdobu, kterou můžete použít na přání, album, nebo třeba dopis. Zkrátka cokoliv vás napadne.

Co budete potřebovat? Já vytvářela z jedné větší PL kartičky, papíru 6×6 a k tomu už jen ozdoby, případně fotka, lepidlo a pěnový papír/kolečka. Rozmě papíru není důležitý, záleží jen na vás, jaký formát si chcete vytvořit. Já zvolila starší PL kartičku, kterou vím, že nevyužiji, a proto jsem ji použila jako zadní část – část, co není nikde vidět. Jako první stranu jsem zvolila neutrální tečky a ze zbytku papíru vystřihla posuvný prvek a kousek papíru na  přilepení ozdob a fotky.

Nachystáme si 2 stejně velké papíry. Z dalšího papíru si vystřihneme tzv. T – viz obrázek. Je to část, která bude zavřená uvnitř, my za ni budeme tahat a tím i posouvat obrázek na přední straně. Menší papírek přilepíme cca do míst, kde vidíte na fotce.

Následně do titulní stránky vyřízneme malý proužek, ne úplně tenký, aby se naše dekorace dobře pohybovala, ale zase nic extra velkého. Stačí pár milimetrů.

Na zadní část musíme přilepit něco vyššího, aby byl pohyb co nejpřirozenější. Já použila pěnová kolečka, ale můžete použít i pěnový papír a zadní stranu oblepit asi tak, jak vidíte na fotce. Nutnost je samozřejmě okolí kartičky a na konci vysunutí nezapomeňte oblepit vysouvací část hned vedle úchopu, aby se o ni vysouvaná část zastavila.

Pak už stačí provléknout malý papírek řezem na titulní kartičce, tu náležitě odekorovat a máte hotovo. Nezapomeňte vždy myslet na to, ať vnitřní část oblepíte tak, aby vpravo vždy kouskem vykukovala tahací část, aby bylo za co zatáhnout a s výtvorem si pohrát.

Přikládám video, jak posuvný prvek funguje v reálu. Co na tento poměrně rychlý způsob vytvoření pohyblivé ozdoby říkáte? Pustíte se taky do nějaké tvorby? Nezapoeňte se pak pochlubit na Instagramu, nebo Facebooku. Budeme se těšit na vaše výsedky!

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Kartonové výseky – Rodina
To chci ♥
Kartonové výseky – Když jsme spolu (sada)
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: Cardmaking, DT Jane, Návod, Scrapbooking
Napsat komentář