Publikováno Napsat komentář

SCRAPBOOKING // Ohlédnutí za měsícem – Květen

Také tak milujete vůni rozkvetlých jabloní na jaře? U nás na Moravě je jich spusta! Někdy jdu jen tak s kočárkem koukat na tu nádheru a zasnít se do krásně růžových a bílých kvítků ve kterých občas vykoukne jarní sluníčko a pošimrá na tváři. Dokázala bych tam stát snad hodiny, ale dcera na to má nejspíš jiný názor, a tak mi dá většinou jen pár minut. I ta chvilička však stojí za to! 

Proto jsem se pro měsíc květen nechala inspirovat právě tímto pocitem a rozkvetlými barvami. 

Na 1. máje jsme vyrazili do zahrady v Buchlovicích, kde je rozkvetlých stromů dost na to, abych mohla nasát energii, která mi po dlouhé zimě tolik chyběla. Samozřejmě s foťákem!  

Tak si pojďme z těch nádherných fotek něco scrapnout a ať to na stránce pořádně kvete!

 

Jako první si vždy rozvrhnu stránku, abych věděla, kde budu chtít mít text , fotku a jaké papíry zvolím. Jako hlavní podklad jsem požila šedý papír – náš týden  Ta zlatá mi evokuje slunce mezi větvemi stromů.

Text jsem měla v plánu udělat tak, aby šel pěkně vidět a zároveň nesplýval s celkovým vzhledem. Proto jsem použila růžový papír z kolekce Náš týden .Texty na stránce by si  zasloužily svůj vlastní článek, protože je to někdy vážně o nervy. Každopádně já to dělám tak, že vše nejprve pečlivě přeměřím a vytisknu ,,nenečisto,,  aby se mi to tam pěkně vešlo a nezkazila jsem si pěkný papír. Mým tajemstvím je, přidávat mezery, aby slova končila tam, kde chci já a aby text vypadal pěkně souměrně.

Celou stránku jsem chtěla podlepit papírem fleky, protože mi připomíná kůru břízy, ale bylo mi líto, že tam je jen tak okrajově. A tak jsem vyřezala nápis jaro tak, aby spodní papír šel pěkně vidět. Zároveň jsem mu chtěla dát trošku 3D rozměr a tak jsem zvolila vellum , vystřihla jednotlivá písmena a v polovině přešila bílou nití.

A pak přichází má nejoblíbenější část, lepení dekorací!

Protože jsem hračiččka, tak razím motto NA DETAILECH ZÁLEŽÍ!

Jako první jsem si vytvořila takovou visačku, kde jsem použila květinové nálepky ve zlaté barvě, abych tento prvek cákanců ještě trochu podtrhla.

Celou fotku jsem podlepila papírovými výseky růžové, šedé a černé barvy tak, aby jakoby navazovaly na rozkvetlý strom na fotce. Některé květinky jsem nalepila trochu výš a doplnila je vyšíváním, které jsem použila na nápis, aby vše pěkně ladilo.

Pak už jen malá zlatá sponečka z vlastní zásoby a malinkatý nápis LÁSKY s datem ze sady lepící abecedy.

 

Tak a to je z mé inspirace pro tento měsíc vše. Přeji pěkně rozkvetlé dny všem!

Michaela

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Scrapbookový papír (12×12) – Náš týden – Cákance (Šedá)
To chci ♥
Scrapbookový papír (12×12) – Náš týden – Cákance (Růžová)
To chci ♥
Papírové ozdoby – Když jsme spolu – Kvítka
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Když jsme spolu – Fleky
To chci ♥
MINI abecední samolepky s diakritikou – Když jsme spolu (pudrová)
To chci ♥
Samolepky – Zlaté květinky
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: Scrapbooking
Napsat komentář