Publikováno Komentáře: 5

SCRAPBOOKING // Minialbum z kolekce Rodina

Všechny vás zdravím u mého dalšího článku na blogu. Ukážu vám minialbum (na konci najdete i krátké video), na které jsem použila novou kolekci Rodina. Nadchlo mě na ní všechno. Barvy, obrázky, tvary, písmo 🙂 


Když jsem kolekci prohlížela, vzpomněla jsem si na naše nescrapnuté fotky z loňského léta. Jsou pořízené krátce po narození mladšího syna, u nás doma. Takové fotky totiž nedávám do velkého alba, ale dělám si z nich právě minialba. Nebylo na co čekat a dala jsem se do výroby.


Hexagonové výseky mě lákaly k tomu udělat hexagonové album. Jedno takové jsem ale dělala celkem nedávno z našich vánočních fotek, takže hexagony jsem schovala na nějaký ten layout a rozhodla se vytvořit album ve formátu 4×4
Úplně na začátek jsem vyrobila maličkou visačku z průhledné fólie a dozdobila výseky větviček a žlutou stuhou.
Na úvod těchto minialb vždy dávám nějakou fólii, aby bylo album chráněné. Tentokrát jsem sáhla po insta kapse do alba. Ořízla jsem okraj s dírkami, a každou 2×2 kapsičku nějak nazdobila. Domečky jsou prostě úžasné, takže celé album je jimi zaplněné. V jedné kapsičce je datum z malé abecedy nalepené na kousku vellumu. V další pak kartička s hodícím se nápisem a v poslední jen srdíčko.
Z druhé strany to pak vypadá takto.
Další stránka je kartička 4×4. Tři domečky jsem vyšila černou bavlnkou. Vyšívání mám ráda a v albu jsem ho hojně použila. Z druhé strany už je pak naše společná fotka.
Další stránka, to je moje oblíbená fotka. Syn celé focení prospal a tvářil se, že to má celé “na háku”. Pro snadnější otáčení jsem do rohu nalepila výsek “s tebou je svět krásnější”, jako dělaný pro toto album a tuto fotku.
Na opačné straně jsou zase domečky, tentokrát jsem použila světle šedé. Původně jsem kartičku vyšívala žlutou bavlnkou, ale celé se mi to nějak nepovedlo a kartička byla k vyhození. ALE zachránila jsem jeden vyšitý domeček, který jsem si vystřihla a nalepila na kartičku novou (naštěstí mám insta kartičky dvakrát 🙂
Aby jsem album trochu odlehčila, použila jsem zde místo kartičky průhlednou fólii a další fotky nalepila na ni.
Další stránka je rozhodně zajímavá. Znáte přísloví dvakrát měř, jednou řež? Tak já si na něj vzpomenu tak v padesáti procentech případů. Na kartičce s motivem větviček jsem si chtěla opět zavyšívat a proděravěla si jednu větvičku šídlem. Nic zvláštního. Ale už jsem si nevšimla, že z druhé strany se mi přilepila kartička s nápisem Rodina. V nápise se mi tak “objevila” větvička. Co s tím? No ano, měla jsem náhradní sadu kartiček, ale není to už plýtvání? V této chvíli už to horší být nemohlo, tak jsem větvičku přes nápis vyšila. Ano, vypadalo to zvláštně 🙂 Tak jsem vyšila i nápis Rodina. A tak už jsem to nechala.
Tuto stránku jsem vyrobila ze dvou krajkových papírů “podtácků” (má to nějaký speciální název?). Asi už teď nikoho nepřekvapí, že okraje jsem si vyšila (když už byly vlastně nadírkované, že). A spodní roh fotky jsem opět opatřila ozdůbkou pro snadnější otáčení, tentokrát kartonovým výsekem s motivem větvičky.
Následuje malá obálka ukrývající tři malé fotky v podobě visačky. Obálka je vyrobená z papíru 12×12 s motivem barevných domečků. Uzavírá se na suchý zip a malým výsekem srdíčka.
Dále jsem vytvořila visačku z průhledné fólie a na ni z každé strany nalepila fotku.

Už se blížíme do finále. Zde jsem vložila jednu 2×2 kartičku a z druhé strany nápis  “Takhle to má prostě být”.

To nejlepší na konec, společná fotka synů, a jediná odbočka od kolekce Rodina v podobě akrylového nápisu z kolekce Bráchové.
Natočila jsem vám i celé album na video, tak pokud máte zájem, mrkněte 🙂

To je ode mne pro dnešek vše, užívejte jara (snad se vrátí to krásné víkendové počasí) a těším se zase příště 🙂


Použité produkty

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

5 komentářů u „SCRAPBOOKING // Minialbum z kolekce Rodina

  1. Šušu je ten výraz, co jsem pro tato alba hledala !😀 díky Peti, a kolekce je super ☺

  2. Milé malé ,,šušu,, (jak se u nás říká) album 😉 tato kolekce se Barči moooc povedla 🙂

  3. Super album, to vyšívání je tedy úžasný. Vždycky se mi to moc líbí, ale jsem líná… Na kolekci se už také chystám, jen dát fotky do tisku.

Napsat komentář

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738