Publikováno

SCRAPBOOKING // Láska celý rok 💖 (skládané mini album)

Krásné sobotní dopoledne! Co máte dnes v plánu? Já myslím, že je dnešek ideální pro vytvoření tohoto malého roztomilého skládaného alba ✂💖

Na výrobu tohoto alba jsem si vybrala kolekci JARNÍ NÁLADA. Jako první jsem si vyrobila desky pro toto album – z jednoho kusu kartonových desek jsem si vystřihla dva čtverce o velikosti 3″x3″ (” = palce, jsem naučená používat je … 3″ je zhruba 7,5cm) a obalila je papírem srdíčka. Velikost 3″x3″ jsem si vybrala schválně, abych mohla použít kartičky 3×3 😊 Desky pro album jsem měla hotové a teď nastává sranda! Většinou si předem nové vychytávky nezkouším a rovnou je používám na lepení. A tady vznikla velká chyba 😁 Výrobu tohoto alba jsem i natáčela na video, ale jelikož jsem se během výroby hodně zamotala, tak video dnes nebude 🙈😁

Vnitřek alba jsem vyrobila ze tří větších čtverců 6″x6″ (6″ je zhruba 15 cm). Pamatujete si na papírovou hru Nebe, peklo, ráj? Tak přesně takhle jsem naohýbala zmíněné tři čtverce, kromě posledního ohybu, aby mi dvě sekce zůstaly nepřehnuté. Ty jsou důležité. Čtverce jsem naohýbala následovně ->  ohnout na půl, otočit o 90°, znovu ohnout na půl a potom ohnout diagonálně. Tři naohýbané čtverce jsem si položila před sebe tak, aby krajní čtverec měl diagonální ohyb na lícové straně, prostřední na rubové a třetí zase na lícové … zjednodušeně takhle ⬆ ⬇ ⬆ 😁 a slepila k sobě právně v těch neohnutých sekcích.

Vnitřek máme, tak pojďme zdobit!

Na zdobení jsem použila již zmíněné kartičky 3×3 z kolekce JARNÍ NÁLADA a také další ozdoby z této kolekce – kartonové texty i rámečky a také papírové a to jak tvary, tak texty. Na neohnuté sekce jsem nalepila kartičky a na ně malé fotky, které jsem si vytiskla ve velikosti 2″ (zhruba 5cm). Fotek jsem měla víc než neohnutých sekcí a tak jsem pár fotek přilepila na jednu část ohnuté sekce tak, aby lepidlo bylo jen pod půlkou fotky, abych mohla celé album zavřít a fotka se neohnula. Je to vidět na fotce níže. To samé jsem pak udělala i s pár ozdobami.

Desky máme, vnitřek máme a tak je na čase to celé dát dohromady! Aby se album samo neotvíralo, zvolila jsem jako zavírání pružnou gumičku ve starorůžové barvě, která se ke kolekci skvěle hodí. Délku gumičky jsem zvolila kolem 6,5″ (zhruba 16 cm) a oba konce svázala dohromady do jednoho uzle. Na jednu desku pro album jsem navlékla gumičku a položila lícovou (pohledovou) stranou dolů. Kolem gumičky a na celou část desek, jsem nanesla lepidlo a přilepila vnitřek. To samé jsem udělala i s vrchní částí. Nakonec jsem na desky nalepila kartonový nápis “láska”.

A bylo hotovo! Myslím, že takové album potěší tvou drahou polovičku … Valentýn je už v pondělí! 😊

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Kartičky do fotoalba – Jarní nálada (Design INSTA, 3×3)
To chci ♥
Kartonové výseky – Jarní nálada – Texty
To chci ♥
Kartonové výseky – Jarní nálada – Rámečky
To chci ♥
Český scrapbookový papír (6×8) – Jarní nálada – Srdíčka
To chci ♥
Papírové výseky – Jarní nálada (texty)
To chci ♥
Papírové výseky – Jarní nálada (tvary)
To chci ♥
Kartonové desky (12 x 17 cm, 3 ks)
To chci ♥
Gumička na výrobu fotoalba – Starorůžová
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: DT Bára, inspirace, minialbum