Publikováno Napsat komentář

NÁVOD // Jak tisknout na vlastní kartičky – MS Word (2 . díl)


Před tím než se vrhneme na další návod, doporučuji si přečíst i první díl, pokud ho ještě nemáte přečtený.

Tisk na zakoupenou kartičku
Tato technika je vhodná pro kartičky již zakoupené či menší než 10x15cm. Budeme potřebovat kartičku, na kterou chce vytisknout text, kancelářské papíry a washi pásku.
1. Otevřeme si prázdný dokument a v horní liště si vybereme “Rozvržení stránky“. Změní se nám nabídka pod lištou, kde vybereme “Velikost” a úplně na konci seznamu je “Více velikostí stránek“.

2. Otevře se okno s velikostmi. Zvolíme možnost “Vlastní” a vyplníme rozměry – šířka 15 cm a výška 10 cm.

3. Nyní si můžeme na kartičku napsat co chceme. Já jsem si vybrala titulní kartičku k týdnu, která má uprostřed kolečko, do kterého chci umístit text. Můžeme také postupovat dle návodu na sloupce v minulém díle.

4. V horní liště klikneme na “Zarovnání” a vybereme “Vlastní zarovnání“. Zvolíme orientaci na “Výšku“.

5. Nyní můžeme text vytisknout. Klikneme na kulaté tlačítko “Office” a vybereme “Tisk“. Můžeme také použít klávesovou zkratku “CTRL + P“. Otevře se okno pro výběr tiskárny a nastavení tiskárny. Zkontrolujte také možnost “Přizpůsobení papíru“, aby byla vybrána možnost “nepřizpůsobovat“. Vybereme tiskárnu a klikneme na “Vlastnosti“.

6. Otevře se další okno s nastavením tiskárny. Vybereme velikost “A4“, orientaci zvolíme na “Šířku” a kvalitu tisku zvolíme “Vysoký“. Je možné, že nastavení pro vaši tiskárnu se od té mojí může lišit.

7. Text se vytiskne do levého horního rohu papíru. Nyní stačí kartičku přilepit na dané místo washi páskou. Stačí srovnat rohy. 
 

8. Nyní vrátíme papír s přilepenou kartičkou znovu do zásobníku tiskárny, ale POZOR! Musíme dbát na to, aby kartička byla vložena po směru tisku, tak jak vám vyjel papír při tisku. Se stejným nastavením z bodu 6 vytiskneme.

9.  A máme hotovo! Nyní stačí washi pásku opatrně odlepit a kartičku můžete použít do alba. 
Použité produkty

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Napsat komentář

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738