Publikováno Napsat komentář

MINIALBUM // Víkend na chalupě (VIDEONÁVOD)

Krásné úterní odpoledne! Dnes tu pro tebe mám další videonávod. Tentokrát na minialbum s lepenou vazbou. Chceš si podobné album vyrobit? Jen do toho, je to opravdu jednoduché!

Budeš potřebovat:

  • Scrapbookový papír
  • Bílá čtvrtka
  • Karton
  • Oboustrannou pásku (ideálně, jde použít i tuhé lepidlo)
  • Rýhovací desku (ideálně)
  • Řezačku / nůžky

Já jsem si vybrala velikost 4″x4″ (cca 10×10 cm), abych mohla použít insta 4×4 kartičky do alba.

Předem se omlouvám, rozměry budou udané v palcích = “.

Vazba

Nejprve si připravíme vazbu. Album bude mít 8 listů. Ze čtvrtky si udělej pruh široký 4″. Poté si vem k ruce rýhovačku a narýhuj od kraje 1″, 2″ a 3″. Na poslední rýze papír uřízni/ustřihni a odlož stranou. Vem si zbytek pruhu a od kraje udělej rýhu opět na 1″, ale poté 1 3/4″ a pak 2 3/4″ a opět na poslední rýze uřízni. Takto postupuj u zbylých dvou částí, prostřední část ale musí být vždy o 1/4 menší. Úplně stejně to bude fungovat s libovolným rozměrem nebo i s centimetry, jen je potřeba část vazby vždy o stejný kus zmenšit.

Nyní části do sebe poskládej jako matriošky 😁 , začni od nejširší a nejužší musí být úplně navrchu. Snaž se lepit jednotlivé části vždy na střed té předchozí.

Přebal

Vezmi si karton nebo můžeš použít kartonové desky a nařezej si 2x 4 a 1/4″x4 a 1/4″ a  k tomu 1x 1″x4 a 1/4″. Přebal alba dělám vždy o maličko větší, aby mi z něho stránky nevyčnívaly. Tyto části podlep oboustrannou páskou a nalep na scrapbookový papír tak, aby mezi kartony byla vždy menší mezera (aby se album dobře otevíralo a zavíralo). Kolem nalepených kartonů nech kus místa a zbytek ostřihni. V rozích ustřihni přebytečný papír a papír naohýbej směrem do středu kartonu. Všechny přesahy nalep na kartony a v přehybech naohýbej. Vezmi si papír, uřízni z něho pruh 4″ vysoký a 5 a 1/4″ široký pruh, podlep oboustrannou páskou a nalep do vnitřku přebalu. Snad jsem to dobře vysvětlila 😅 Pokud ti něco není jasné, mrkni na video a nebo mi napiš. ♥

Kompletace

Vazbu máme ✔ přebal máme ✔ a jdeme to celé zkompletovat! Přebal si položíme otevřený na stůl a vazbu nalep do části hřbetu, ideálně na střed 😋 A je hotovo!

Poznámka: Album je zatím bez stránek – ještě jsem se nerozhodla z jaké kolekce budu album lepit 🙈🙄😅 V příštím článku ti už ale ukážu, jak do alba stránky jednoduše přidat a také, jak si takové malé album plánuji.

A tady je video 🙂

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Kartonové desky (17 x 12 cm, 2 ks)
To chci ♥
Český scrapbookový papír (12×12) – Podzim – Dřevo
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: DT Bára, inspirace, Jak na ..., minialbum, Návod, Video
Napsat komentář