Publikováno Napsat komentář

BULLET JOURNAL // Do you believe in magic?

Po říjnovém halloweenu a listopadových dušičkách přistávám dnes na blogu Lepikaro s článkem, který je stále touto atmosférou inspirovaný. Velmi jemně a decentně inspirovaný, ale přece. Rozhodla jsem se, že sáhnu pro trochu jinou barvu a samolepky, než je na podzim zvykem, a připravila jsem pro vás inspiraci na fialový bullet journal layout. V základu bude vlastně velmi jednoduchý a pokud si rádi procvičujete krasopis, bude přesně pro vás.

Potřebujete:

  • tenký černý liner
  • fialový brush pen nebo jakýkoliv jiný fix
  • černobílé samolepky Lepikaro (úplný seznam dole)

bullet-journal

Zajímavý typ písma

Rozložení je jednoduché a moje nejoblíbenější. Stačí, když střídavě napíšete názvy dní a základ je hotový. Na pátek si nechávám nejméně prostoru, protože kolikrát ho nepotřebuju moc, zatímco na ostatní dny těch úkolů připadá o něco víc.

Zajímavé je tentokrát písmo. To jsem napsala trochu jiným stylem než obvykle, a stejně tak jsem nepoužila brush pen, což je u mne poměrně nezvyk. Vzala jsem raději silnější liner a použila okrasnější typ písma, které má například v písmenu “y” malou kudrlinku. K magickému tématu se tento typ písma hodí náramně a já jsem si ho oblíbila hlavně proto, že jej napíšete snáz, než se zdá. Úplně vynechávám číslice, které by se mi do celkového vzhledu layoutu úplně nehodily, a raději nechávám stránku čistší.

Zdobení kreslením nebo nalepením samolepky?

Zdobení je tentokrát o něco náročnější. Některé motivy totiž kreslím ručně, což může být potenciální problém pro ty z vás, kteří si na kreslení úplně nepotrpíte. I pro vás mám ale dobrou zprávu: Namísto kreslení použijte černobílé samolepky, třeba zrovna ty z aršíku Čmáranice, které udělají stejnou službu.

Při kreslení obrázku měsíce a minerálů se inspiruju hlavně motivy samolepek z aršíku, který jsem si vzala na pomoc. Všechno tak k sobě krásně ladí a navzájem se doplňuje. Na některá mísa používám samolepky, které si pak uzpůsobím svým potřebám na míru, a to hlavně vymalováním. Protože vím, že minerál se leskne, vybarvím každý dílek jiným odstínem. Na to se perfektně hodí fix Brushables, který má dva odstíny téže barvy – jeden tmavší, druhý světlejší. A to přesně potřebujete. 🙂

Kreslené obrázky inspirované samolepkami. Sami si vyberte, zda kreslit či lepit. 🙂
Černobílé samolepky lze vymalovat.

Plánujeme tenkým fixem

A vzhůru do plánování! Používám tenký černý fix, kterým nenaruším jemné zdobení a světle fialovou barvu. Do tohoto layoutu by se hodila klidně i modrá propiska, přestože ji v diáři používám nerada. Příliš bych naopak nedoporučila využívat další nebo jinak barevné plánovací samolepky, jako jsou ikonky.

A pokud máte své oblíbené nápisy související s kouzly, nebojte se je napsat do prázdného místa. Klidně počkejte až do půlky týdne, pokud máte strach, že vám pak nezbyde místo na poznámky, a nápis dodělejte poté. Žádný problém! 🙂

Pohodové plánování i podzimní dny přeje
Míša v šálku 🙂

 

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Použité produkty:

Samolepky – Celestial
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #2
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #3
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #4
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #6
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #5
To chci ♥
Samolepky – Čmáranice #7
To chci ♥
Tento článek najdeš v následujících kategoriích: bullet journal, bullet journal česky, DT Míša, Samolepky
Napsat komentář