Publikováno Napsat komentář

1. díl – Co je Project life a co na něj potřebuji?

Co je Project Life®?

Project Life® je v České republice poměrně novou technikou, jak vytvářet fotoalbum, které je spojené s deníkem.  Oproti klasickému scrapbookingu, kteří mnozí znají, je tato metoda mnohem jednodušší a rychlejší.  Za vznikem stojí američanka Becky Higgins, která se scrapbookingu věnuje několik desítek let. Všechny rozměry se kterými se v PL můžete setkat jsou v palcích.


Kolik existuje druhů Project Life®?

Druhů Project Life® existuje vlastně nekonečně mnoho a je na každém z nás, jak ho budeme dělat. Třídí se podle času nebo životních událostí. Mezi nejčastěji používané styly PL patří:
  • Týdenní – drtivá většina PLkařek zaznamenává svůj týden na dvě strany, kde je velký prostor pro fotografie a povídání. Můžete však dělat týden i jen na jednu stranu.
  • Měsíční
  • Životní události
  • Dovolené
  • Život dítěte

Jaké základní věci potřebuji?

K vytvoření Project Life® alba potřebujete 5 základních věcí:

Album s americkým systémem ukládání D-ring

Alba mají  několik velikostí – 12“x12“, 8“x6“, 4“x4“

Plastové kapsy pasující do tohoto alba

Stejně tak jako je několik druhů alb, existuje několik variant také kapes. Kapsy se liší nejen velikostí, ale hlavně rozdělením. Pro začátečníky, kteří chtějí začít dělat klasický 12“ PL, bych doporučila Design A – existuje několik designů kapes (zde naleznete některé příklady) a s designem A začíná snad 100% žen. Kdy velké kapsy 6“x4“ jsou pro fotografie a malé kapsy 3“x4“ jsou pro kartičky s povídáním. Tento systém vymyslela právě Becky Higgins, aby práce na fotoalbu byla snadná a rychlá.

Kartičky pasující do kapes

Nejvíce typů kartiček pochází od již zmiňované zakladatelky Becky Higgins, která spolupracuje s několika designéry. Od ní je můžete zakoupit v několika kitech, které se od sebe liší obsahem:
  • Core kit – obsahuje 616 kartiček
  • Mini kit – obsahuje 100 kartiček
  • Value kit – obsahuje 100 kartiček + dekorace nebo 180 Kartiček
  • Themed – obsahuje 30 – 40 kartiček
Dalšími jsou pak Simple Stories, My mind’s eye, We r memory keepers. Bohužel téměř 100% veškerých dostupných kartiček jsou v anglickém jazyce. Nově české kartičky můžete zakoupit na eshopu Váš kreativní svět, které pro vás pečlivě navrhujeme v tématických kitech. Kartičky si také můžete vyrobit sami a nařezat si je ze zakoupených scrapbookových papírů.

Tužka / propiska / pero /centropen / popisovač

Použijte vaše oblíbené pero nebo popisovač pro vaše povídání do fotoalba. Rozhodně bych se vyhla Pilot peru s možností vygumování – v teple totiž mizí.

Fotky / tiskárna

Bez fotek se prostě neobejdete. Prošmejděte krabice, klasická fotoalba, složky v počítači a vyberte ty podle vás nejlepší. U digitálních fotografií máte na výběr dvě možnosti vyvolání fotek – nechat to na nějakém fotolabu, nebo tisknout doma na inkoustové tiskárně. Vždy však volte rozměr 6“ x 4“ tedy 10x 15 cm. Přípravu fotek můžete provést ve velmi oblíbeném a jednoduchém editoru Pic monkey. V něm můžete také vytvářet koláže z fotek.

Přidejte se do Lepikaro komunity

Získáš přednostní přístup k novinkám, speciální slevy a také mesíční nedatovaný plánovač k vytištění zdarma. 😊❤️

Napsat komentář

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/lepikaro.cz/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3738